[wielkopolskie] Jesień na budowie

[wielkopolskie] Jesień na budowie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Może się wydawać, że końcówka roku to czas spowolnienia działalności inwestycyjnej deweloperów. Nic bardziej mylnego. W ostatnich latach jesień to nie tylko najaktywniejszy okres sprzedażowy, lecz także czas wzmożonych prac budowlanych. Jakie czynności podejmowane są przez deweloperów przed nastaniem kalendarzowej zimy?

Wielkopolski rynek nieruchomości charakteryzuje się dużą różnorodnością. Dzięki sprzyjającej koniunkturze, dodatkowo napędzanej przez program „Mieszkanie dla Młodych”, deweloperzy dynamicznie realizują kolejne inwestycje. Łagodna końcówka jesieni dodatnio przekłada się na możliwość intensyfikacji harmonogramu prac budowlanych. Jakich inwestycji przybywa w aglomeracji poznańskiej i kiedy zostaną one oddane do użytku?

Wielorodzinnie w Poznaniu

Na poznańskim rynku nieruchomości dużą popularnością cieszą się mieszkania usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji. Intensywny rozwój przeżywają takie dzielnice jak Rataje, Jeżyce czy Dębiec. W tej ostatniej realizowana jest inwestycja Red Park. – Obecnie podejmujemy ostatnie kroki administracyjno-prawne związane z rozpoczęciem budowy II etapu inwestycji. Właśnie podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą, którym został Democo Poland. – informuje Roma Pikulska, marketing manager Red Parku. – Planowo budowa ma ruszyć 3 stycznia – dodaje. W północno-zachodniej części Poznania trwają z kolei prace budowlane w obrębie inwestycji Reduta Nowe Podolany, która docelowo składać się będzie z kilku budynków. Dwa z nich oddano już do użytku, trzeci ma zostać ukończony w lutym 2015 roku. Wokół budynku trwają obecnie prace brukarskie. Zagospodarowanie najbliższego otoczenia inwestycji jest istotne także dla spółki Proxin Ogrody. Jak wskazuje Marlena Zapalska, członek zarządu firmy, aktualnie na terenie Nowych Ogrodów trwają prace związane z zabezpieczaniem terenów zielonych, samego budynku, jak i małej architektury. Zbliżoną politykę działań prezentuje deweloper Łacina Dom. Dla poprawy komfortu mieszkańców spółka opracowuje plan modernizacji i rozbudowy istniejącego placu zabaw w obrębie inwestycji Malta Fountain.

 

Zróżnicowanie w gminach

Postępująca urbanizacja gmin, a także większe tereny inwestycyjne w zasobach deweloperów, zachęcają do realizowania innego typu zabudowy. Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie trwają prace budowlane w obrębie kolejnego, czwartego szeregowca, zaś w piątym osiągnięto punkt zerowy. Równolegle KM Building realizuje II etap swojej drugiej inwestycji w Kórniku. Na Osiedlu Rodzinny Zakątek aktualnie trwają prace związane z montażem stolarki okiennej i pokryciem dachowym, wykańczane są także wnętrza poszczególnych budynków. Na równie zaawansowanym etapie realizacji jest projekt Słoneczne Tarasy w Plewiskach. Na terenie osiedla trwa obecnie budowa wewnętrznych dróg oraz parkingów. W najbliższym czasie deweloper Twoje M planuje wykończyć mieszkania z VI i VII etapu inwestycji. W tej samej miejscowości swój drugi już projekt rozpoczęła w listopadzie Grupa Deweloperska Łowiccy. W skład kameralnej inwestycji o nazwie Rodzinne Ogrody wejdzie 8 domów w zabudowie bliźniaczej. Aktualnie wykończono fundamenty i położono instalacje podposadzkowe. Do końca roku deweloper planuje ukończyć także parter każdego z budynków.

 

Późna jesień przestała wiązać się ze stagnacją w obrębie deweloperskich inwestycji. Procesowi sprzedaży równolegle towarzyszą intensywne prace budowlane. Tym samym rynek już wkrótce wzbogaci się o kolejne, gotowe do odbioru inwestycje mieszkaniowe.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...