Dziecko bliżej domu

Dziecko bliżej domu

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dla młodej rodziny poszukującej swojego pierwszego mieszkania istotne jest wiele czynników. Oprócz ceny czy dogodnej lokalizacji świeżo upieczeni rodzice biorą również pod uwagę bezpieczeństwo, spokój, a coraz częściej zwracają uwagę na obecność placu zabaw. Im bliżej domu, tym lepiej.
Wiosenna aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. To dobry czas na spacery z całą rodziną, ale również zabawę najmłodszych na dworze. 
Bezpieczeństwo przede wszystkimBudowanie placów zabaw w pobliżu inwestycji deweloperskiej jest dziś standardem. I choć nie regulują tego przepisy, inwestorzy nie chcą zostawać w tyle za konkurencją i nawet na niewielkich powierzchniach starają się zorganizować wydzielone miejsce do zabawy dla najmłodszych. Jak się okazuje istnieje szereg norm i warunków, które musi spełniać plac zabaw – Rodzice przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa dziecka, plac zabaw musi je zapewniać. Jest to bardzo ważny element małej architektury, który zaprojektujemy z dużą dbałością o każdy szczegół – mówi Marlena Zapalska, Prezes Spółki Proxin Ogrody.
Niektóre inwestycje są położone bezpośrednio przy przedszkolach, to również wpływa na bezpieczeństwo malucha – Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej znajduje się nieopodal przedszkola z przestronnym, dużym placem zabaw, to duża wygoda dla rodziców – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development.
REKLAMA
Sąsiedzka integracjaMiejsce dedykowane dzieciom pełni też inną ważną funkcję – integracyjną. Młodzi rodzice spędzają tu ze swoimi pociechami sporo czasu, jest to dobra okazja, aby poznać sąsiadów. – Na dziedzińcu naszej inwestycji powstanie plac zabaw. Mała architektura została zaaranżowana z myślą o wszystkich mieszkańcach, wokół tego miejsca postawimy ławki, które będą pretekstem do miłych spotkań z nowymi sąsiadami – mówi Marek Smogór, Prezes Atrium Grunwald. W centrum miasta, gdzie działki budowlane są często dużo mniejsze niż na obrzeżach, nie zawsze udaje się wydzielić takie miejsce. Wówczas nawet niewielki skwer jest cenny dla mieszkańców. – Zdajemy sobie sprawę, że dla młodych rodzin, które posiadają lub planują dzieci ważne jest miejsce do zabawy. Głównie z myślą o tych mieszkańcach powstały dwa place zabaw. Zauważamy, że często bywają tu również dziadkowie z wnuczętami, takie miejsca integrują mieszkańców całej inwestycji – mówi Agata Nowaczyk, z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.
Ekskluzywne place zabawWybrani deweloperzy mogą pochwalić się realizacją placów zabaw, które robią wrażenie nie tylko na najmłodszych, ale również na ich rodzicach. Dobrym przykładem może być firma Linea, która w maju uroczyście zainaugurowała otwarcie placu zabaw festynem rodzinnym. – Nasz plac zabaw jest spory, bo Leśną Polanę w dużej mierze zamieszkują rodziny z dziećmi. Na dużym terenie wysypany jest piasek, który zapewnia amortyzację podczas zabawy, zainwestowaliśmy również w szereg nowoczesnych zabawek – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Ciekawym miejscem dla najmłodszych może się również pochwalić deweloper KM Building, realizujący inwestycję Osiedle Słoneczne w podpoznańskim Brodowie. Powstał tu jeden z większych placów zabaw. – W miarę rozwoju naszego osiedla zdecydowaliśmy się na stworzenie specjalnej strefy dla dzieci. Nasz plac zabaw ma prawie 300 mkw. i jest dostosowany zarówno do młodszych, jak i starszych dzieci – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
W podpoznańskim Swarzędzu-Zalasewie deweloper kreatywnie połączył plac zabaw z miejscem dla rodziców. – Przy osiedlu Władysława Zamoyskiego stworzyliśmy nowoczesne miejsce do zabawy dla dzieci. Pomyśleliśmy również o rodzicach, tuż obok placu znajduje się siłownia plenerowa – mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA