Dom obok szkoły

Dom obok szkoły

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Posyłając nasze pociechy do szkoły, myślimy nie tylko o tym, jak będą sobie radzić i jakie przyniosą oceny. Równie ważna jest krótka i bezpieczna droga na lekcje. Dobrze, kiedy rodzina mieszka blisko placówki edukacyjnej, bo dziecko czuje, że jest obok domu. 
Zarówno dla rodziców, jak ich pociech, liczy się wygodna lokalizacja. Szkoła tuż obok to zaoszczędzony czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na dojazdy. Rodzice często wybierają dom, z myślą o bezpieczeństwie swoich pociech i ich komforcie.
Poznań to szkoła obok szkołyJedna z najpiękniej położonych szkół podstawowych znajduje się na osiedlu Ogrody. Mali mieszkańcy, mają do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Hangarowej dosłownie kawałeczek drogi, podobnie jak ich koledzy z Nowych Ogrodów. Wystarczy niecały kwadrans, by dotrzeć na lekcje spacerem lub kilka minut kiedy pociechę przywiezie rodzic. – Rodzice, kupując dom kierują się nie tylko dobrem własnym, ale również, a może przede wszystkim, dzieci. Dlatego wybraliśmy miejsce na inwestycję, które będzie idealne dla rodzin z dziećmi. Blisko jest szkoła, a po lekcjach można wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego lub nad Jezioro Rusałka – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Naprzeciwko osiedla Atrium Grunwald przy ulicy Bosej, znajduje się Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera. – Wystarczy przejść przez przejście dla pieszych i jesteśmy na miejscu – zaznacza Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. A przecież niedaleko jest również Przedszkole nr 8. Natomiast 900 m od osiedla Reduta Nowe Podolany, inwestycji Ekonbud-Fadom, jest położona Szkoła Podstawowa nr 62, im. Gen. Stanisława Taczaka. – To idealne rozwiązanie, kiedy chcemy odebrać pociechę ze szkoły i wspólnie wrócić do domu – zapewnia Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.
Dom za miastem, ale blisko szkołyOczywiście nie wszystkie inwestycje deweloperskie są położone w samym sercu miasta. Wiele osób ceni sobie możliwość spędzania popołudnia, po szkole i pracy, w otoczeniu przyrody i poza centrum. Greenbud Development, posiadający inwestycje w Paczkowie, Siekierkach Wielkich i Gortatowie, czyli w okolicach Swarzędza, wyróżnia się świetną lokalizacją. W Paczkowie, gdzie powstaje 10 domów w zabudowie bliźniaczej, znajduje się nowy budynek Zespołu Szkół, co zapewnia edukację na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Również podstawówka i gimnazjum znajdują się w Zespole Szkół w Siekierkach. Natomiast uczniowie z Gortatowa mogą skorzystać z autobusu, aby dojechać do Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. 
REKLAMA
Dobrym zapleczem edukacyjnym w przypadku wszystkich osiedli może również pochwalić się Planetbud Development, który aktualnie realizuje pięć inwestycji. Kształcący się mieszkańcy Osiedla Liliowego w Swarzędzu w niedalekiej odległości mają szkoły i gimnazja. W okolicy Osiedla Tulipanowego, jak i blisko Osiedla Wiosennego II mieszczą się trzy przedszkola, szkoła podstawowa i gimnazjum. – Dogodne lokalizacje naszych inwestycji pozwalają, by dziecko pokonując kolejne szczeble edukacji, wciąż było blisko domu, a to z pewnością daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju dla rodziców – podkreśla Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development. Deweloper wprowadził na rynek nowe projekty Aleję Bukową i Aleję Wiśniową, w pobliżu których również znajdują się placówki oświatowe różnego szczebla.
Wschodnia 19, nowy projekt na mapie Lubonia, wyróżnia się między innymi bliskością szkoły podstawowej, gimnazjum, a także kilku przedszkoli i szkół języków obcych. – Tutaj dzieci i młodzież mogą się kształcić oraz korzystać z wielu zajęć dodatkowych – zaznacza Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. Krótką drogę do szkół i przedszkoli będą mieć również dzieci mieszkające na Osiedlu Słonecznym w Brodowie. – Zespół budynków, w którym znajduje się zarówno przedszkole, jak i szkoła podstawowa mieści się 500 metrów od naszej inwestycji. Z pewnością to jeden z argumentów, dla których klienci wybierają naszą inwestycję – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. 
Prezent dla uczniówDeweloper Linea, posiadający inwestycje w Dąbrówce w gminie Dopiewo, podarował gminie teren o powierzchni ok. 1,5 ha, pod budowę szkoły wraz z autorskim projektem budynku. Dziś w tym miejscu, przy ulicy Malinowej w Dąbrówce stoi szkoła podstawowa. Aktualnie trwa budowa drugiego skrzydła tego budynku. Projekt i nadzór nad tym przedsięwzięciem to także prezent od Linea dla gminy. – Dla nas to szczególnie ważne, by młodsi mieszkańcy mieli przestrzeń do nauki i zabawy obok swoich domów – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Natomiast spółka Agrobex, inwestor Osiedla Radosna w Zalasewie, wybudował na terenie gminy Szkołę Podstawową. – Przygotowując kolejne inwestycje, wybierając odpowiednie lokalizacje myślimy nie tylko o nowych domach dla naszych Mieszkańców, ale również o całym zapleczu, do zaspokajania podstawowych potrzeb. W tym kontekście placówka edukacyjna jest ogromnym udogodnieniem dla Zalasewa – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA