Plac zabaw – ważny element inwestycji

Plac zabaw – ważny element inwestycji

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Znaczna większość deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu kładzie silny nacisk na zagospodarowanie przestrzeni zielonej wokół powstających osiedli. Przyroda i mała architektura stają się ważnym elementem projektu budowlanego, ponieważ klienci zwracają uwagę na coraz więcej detali.

 

Widok zza okna, miejsce do spacerowania, biegania, czy jazdy rowerem odgrywają znaczącą rolę w procesie zakupu własnego M i wpływają na sposób postrzegania budowanego osiedla, decydują o ocenie standardu mieszkań, a tym samym podnoszą lub obniżają wartość nieruchomości na rynku. – Aby zapewnić komfort mieszkańcom budujemy drogi wewnętrzne, stawiamy oświetlenia, a w lipcu 2016 roku ruszamy z budową centrum handlowo-usługowego – mówi Renata Glista, właściciel RGR Developer.

 

Deweloperzy starają się sprostać wymaganiom klientów i wprowadzają liczne udogodnienia, gdyż one przesadzają o odbiorze całej inwestycji. Nowe Ogrody z zamkniętym dla ruchu kołowego dziedzińcem, przestronne ogrody i tarasy na osiedlu Słoneczne Tarasy 2, dobrze wyposażony plac zabaw na Osiedlu Atrium czy Rodzinny Zakątek to tylko niektóre elementy projektów wykorzystujących zieleń i uroki otoczenia.

 

Deweloperzy dzieciom

REKLAMA

Małżeństwa z dziećmi, decydując się na zakup mieszkania, zwracają uwagę na kilka kwestii. Poza ceną za mkw., znaczącą rolę odgrywa obecność osiedlowego placu zabaw. – Wiele osób pyta o place zabaw podczas wyboru swoich czterech kątów. Naszą inwestycję wyposażymy w trzy miejsca przeznaczone dla dzieci. Postawiliśmy już plac dla najmłodszych, powstanie jeszcze dla średnich i większy dzieci – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom. Przestrzeń przeznaczona dla maluchów zapewnia rozrywkę i aktywność fizyczną najmłodszym, a dla rodziców staje się miejscem integracji. Maciej Bartczak z KM Building zaznacza, że właśnie dlatego firma decyduje się na place zabaw przy inwestycjach. Przestronny plac powstał na Osiedlu Słonecznym. Nieco mniejszy jest na osiedlu Rodzinny Zakątek, jednak deweloper zapowiada budowę kolejnego. – W ramach IV etapu osiedla w Bninie powstanie drugi, większy plac zabaw – dodaje Bartczak. Istotne jest również oddalenie inwestycji od przedszkola i szkół. Bowiem komfort i zadowolenie najmłodszych członków rodziny są bardzo ważne. – Po zamknięciu pierwszego kwartału, na który składały się z trzy etapy inwestycji Nowe Ogrody powstanie dziedziniec. Wewnątrz niego powstanie, oddalony od ruchu kołowego, plac zabaw, ponieważ dla rodziny z dzieckiem ważne jest miejsce jego zabaw – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

 

Dobra infrastruktura

Deweloperzy traktują małą architekturę jako jeden z podstawowych elementów składowych inwestycji. Jak zaznacza dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M ważne jest, aby mieszkańcy byli zadowoleni. – Dlatego Słoneczne Tarasy 1 i 2 wyposażyliśmy w drogi wewnętrzne i miejsca parkingowe przynależne do każdego mieszkania mówi Magdalena Czuryńska. Istotnym elementem jest również bezpieczeństwo. Na tę kwestię zwraca uwagę Marek Smogór. – Nasze osiedle będzie nie tylko zamknięte, ale także wyposażone w videodomofony – dodaje prezes Atrium Grunwald.

 

Zakup własnego M zależny jest w dużej mierze od lokalizacji. Jedni wybierają dom czy mieszkanie na obrzeżach miasta ze względu na ciszę i spokój. Inni w samym centrum, by cieszyć się łatwym dostępem do różnych sklepów, centrów, restauracji i kawiarni. Uniwersalną wartością jest bliskość szkół, szybki dojazd do pracy i przychodnie w niedalekiej odległości od powstającego osiedla. – W okolicy Red Parku każdy znajdzie coś dla siebie. To lokalizacja łącząca zalety mieszkania w centrum miasta i walory życia poza miastem. W pobliżu znajduje się centrum handlowe, przedszkola i szkoły, do centrum mieszkańcy dojeżdżają w 10 minut, a tuż obok do ich dyspozycji jest Lasek Dębiecki i Park Dębina – zaznacza Roma Pikulska, marketing manager RED – Real Estate Development.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA