Rodzinne Komorniki pod Poznaniem powstają w pobliżu Parku Narodowegoźródło: Materiały inwestora

Rodzinne Komorniki pod Poznaniem powstają w pobliżu Parku Narodowego

wielkopolskie
REKLAMA
W przypadku osiedli budowanych na przedmieściach, atrakcyjna lokalizacja umożliwi nie tylko szybki dojazd do centrum, ale także zapewni sąsiedztwo licznych terenów zielonych. Wyróżniają się osiedla niedaleko lasów, czy nawet Parków Narodowych. 
Statystyki pokazują, że coraz częściej zamieniamy mieszkania w centrum na domy na przedmieściach. W związku z tym, że zapotrzebowanie na lokale w gminach ościennych jest coraz większe, deweloperzy uruchamiają kolejne inwestycje. Dominują domy szeregowe, bliźniacze, czy wreszcie jednorodzinne. Trend suburbanizacji jest najbardziej widoczny w przypadku Poznania i okolic. Jak podkreślono w opracowaniu "Rozwój funkcji mieszkaniowej w aglomeracji poznańskiej w świetle polityki przestrzennej samorządów lokalnych", ta tendencja odznaczała się od 2008 roku. Wiele nowych inwestycji deweloperskich powstaje w powiecie, a nie w samym Poznaniu. Dom z ogródkiem to wciąż marzenie wielu z Polaków – mówi zgodnie większość ekspertów rynku nieruchomości. A to marzenie rodzina z dziećmi o wiele łatwiej spełni, wybierając lokalizację niedaleko miasta, gdzie przestrzeni jest więcej. Ponadto utwierdzamy się w przekonaniu, że decyzja ta jest słuszna, kiedy widzimy przyjazne, zielone otoczenie za oknem.  
W tym kontekście, warto nadmienić, że gminy ościenne obok stolicy Wielkopolski cechują się licznymi terenami zielonymi o dużej powierzchni. Na północ od stolicy Wielkopolski znajduje się Puszcza Zielonka i Rezerwat Śnieżycowy Jar. Z kolei zachodnia strona przedmieść Poznania wyróżnia się Wielkopolskim Parkiem Narodowym, o powierzchni blisko 15 000 ha. To niezmiennie jedno z najbardziej zielonych miejsc Wielkopolski. Nie brakuje pomników przyrody, ścieżek biegowych, czy tras rowerowych o łącznej długości 85 km. Niedaleko Wielkopolskiego Parku Narodowego, w Komornikach powstaje osiedle Rodzinne Komorniki.
REKLAMA
Starannie wybieraliśmy miejsce, w którym znajduje się dziś nasza inwestycja. Zwracamy uwagę na potrzeby rodzin marzących o domu blisko natury – mówi Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments. Jak zaznacza przedstawiciel dewelopera, osiedle Rodzinne Komorniki będzie realizowany przy ulicy Pana Tadeusza w Komornikach, gdzie mieszkańcy będą mieć pod ręką sklepy i punkty usługowe. Wystarczy 5 minut spaceru, aby dotrzeć do przedszkola i kwadrans do szkoły podstawowej. 
Budowa osiedla Rodzinne Komorniki rozpoczęła się. W pierwszych lokalach postawiono ściany parteru, trwają już kolejne prace. Zgodnie z harmonogramem, w I etapie inwestycji do III kwartału 2019 będzie gotowych 48 domów szeregowych o powierzchni 79 mkw. W dwóch kolejnych etapach powstaną kolejne domy, tym razem o metrażu 79 mkw. i 91 mkw. Inwestor, deweloper Sky Investments, postawił na efektywne i funkcjonalne wykorzystanie powierzchni. Stąd na piętrze każdego z domów znajdować się będą aż 3 sypialnie i łazienka.  Natomiast na parterze przewidziano przestronny salon, kuchnię oraz toaletę. Obok dogodnej lokalizacji i funkcjonalnego projektu, kolejną ważną cechą inwestycji będą odpowiednio przygotowane części wspólne na osiedlu, w tym przede wszystkim drogi wewnętrzne, chodniki i oświetlenie.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA