DODAJ

Na Rodzinnych Podolanach pod Poznaniem trwają zaawansowane prace

Mieszkania i domy / Podolany
Na Rodzinnych Podolanach pod
Kajtman
2019-07-19 13:06:47
Inwestycja deweloperska w pobliżu ulicy Strzeszyńskiej w Poznaniu nabiera kształtów. Aktualnie trwają zaawansowane prace przy trzech szeregach osiedla Rodzinne Podolany. W ramach pierwszego etapu powstają 24 domy w zabudowie szeregowej.

Sky Investments, który jest inwestorem osiedla stawia na wyjątkowy, kameralny charakter osiedla – w ramach I etapu powstają 24 domy w zabudowie szeregowej o powierzchni około 76-79 mkw. wraz z tarasami na dachu do 20 mkw. oraz 5 domów o powierzchni 100-105 mkw. z prywatnymi ogrodami. – Na parterze każdego lokalu, bez względu na wybrany metraż, zaprojektowano przestronny salon z aneksem kuchennym, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze. Natomiast piętro tworzą aż trzy sypialnie i łazienka – mówi Agnieszka Jałoszyńska z firmy Sky Investments. Każdy lokal o powierzchni 76-79 mkw. będzie posiadać także poddasze o powierzchni około 11 mkw., na których można zaaranżować schowek. Dodatkowym atutem na osiedlu Rodzinne Podolany jest możliwość wykończenia domu z firmą "Tanio Pod Klucz". – Nasz partner przekazuje 3-letnią gwarancję na wszystkie prace wykończeniowe – tłumaczy Agnieszka Jałoszyńska.

Realizację I etapu inwestor podzielił na trzy segmenty. Aktualnie w szeregu A z 12 domami 76-79 mkw. prace są najbardziej zaawansowane. Wylano strop nad piętrem i budowlańcy przygotowują poddasze. W segmencie B, w którym zaprojektowano bliźniaczo podobne lokale  zostały wylane fundamenty, przygotowano również betony pod posadzki oraz wykonano izolacje przeciwwilgociowe ścian fundamentowych. W najbliższym czasie staną mury parteru. W przypadku budynków o największej powierzchni w szeregu D, montowany jest strop nad parterem. – Zakończenie pierwszej części osiedla planujemy na maj 2020 roku – wyjaśnia Agnieszka Jałoszyńska.

Rodzinne Podolany powstają w spokojnej i kameralnej części Poznania. Osoby lubiące aktywny tryb życia, docenią bliskość ścieżek rowerowych, terenów zielonych, Rusałki oraz Jeziora Strzeszyńskiego. Przyszli oraz młodzi rodzice placówki edukacyjne będą mieć na wyciągnięcie ręki. Natomiast przy ulicy Strzeszyńskiej, 5 minut od inwestycji znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, skąd można udać się do centrum miasta.

Źródło: materiały prasowe