Ponad 100 domów sprzedanych w Rodzinnych Komornikach pod Poznaniemźródło: Materiały inwestora

Ponad 100 domów sprzedanych w Rodzinnych Komornikach pod Poznaniem

wielkopolskie
REKLAMA
Komorniki to niezmiennie jedno z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania na poznańskich przedmieściach. W tej lokalizacji, przy ulicy Pana Tadeusza, Sky Investments realizuje osiedle Rodzinne Komorniki. Ze wszystkich 106 lokali, jedynie trzy pozostają w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców.
Rynek mieszkaniowy w Poznaniu i Aglomeracji Poznańskiej wyróżnia się tym, że bardzo dużo nowych inwestycji powstaje na obrzeżach miasta. Ogromną popularnością wciąż cieszą się gminy położone w zachodniej stronie przedmieść, w tym miedzy innymi: Dąbrówka, Rokietnica, czy Komorniki. Sky Investments postawił na realizację inwestycji Rodzinne Komorniki, w ramach której powstaje 106 domów, w 16 szeregach. Oferta dewelopera została zaprezentowana premierowo na Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu, w marcu 2018 r. Po nieco ponad roku sprzedaży, należy ją uznać przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". – Ze wszystkich 106 domów, aktualnie w sprzedaży są ostatnie trzy o powierzchni 79 mkw. Wszystkie pozostałe już znalazły swoich nabywców. To w zasadzie ostatni moment, żeby zdecydować o zamieszkaniu w Komornikach – mówi Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments. Dodatkowym atutem na osiedlu Rodzinne Komorniki jest możliwość wykończenia domu z firmą "Tanio Pod Klucz". – Nasz partner przekazuje 3-letnią gwarancję na wszystkie prace wykończeniowe – tłumaczy Agnieszka Jałoszyńska. 
Pierwsze domy z dachamiW trzech etapach inwestycji przy ulicy Pana Tadeusza aktualnie trwają prace we wszystkich domach. Pierwsze przedsięwzięcie obejmuje 48 domów w zabudowie szeregowej, o powierzchni 79 mkw. każdy. We wszystkich jest już zamontowane pokrycie dachowe, a dodatkowo w większości budowlańcy przygotowali tynki wewnątrz. W 20 domach, oznaczonych A1-A20 ułożono instalację elektryczną. Ponadto pracownicy są podzieleni na mniejsze zespoły i pracują nad konkretnymi zadaniami w poszczególnych domach. W różnych szeregach są wykonywane instalacje elektryczne, elewacje, instalacje wod-kan. i c.o.
REKLAMA
W kolejnej części powstanie 16 domów o powierzchni 90 mkw. oraz sześć 79 mkw. W domach o większym metrażu, oznaczonych B5-B10 postawiono ściany działowe, natomiast w następnych pięciu B1-B5 to zadanie zostało wykonane w większości lokali. Najbardziej zaawansowane są prace w lokalach od B11 do B16, ponieważ została ułożona membrana dachowa. Podobny zakres prac wykonano w sześciu lokalach 79 mkw., gdzie dodatkowo budowlańcy przystąpili do układania dachówki. 
Jako ostatni zostanie wybudowany etap drugi, w którym prace także są mocno zaawansowane. W części pierwszej tego przedsięwzięcia, w szeregu z lokalami od A55 do A60 postawiono ściany konstrukcyjne, słupy żelbetowe i trzpienie. Ten sam zakres prac wykonano w szeregu z domami od A79 do A80 i C4, a także w budynku z lokalami od A75 do A78 i C3. W części drugiej etapu II, w szeregu z lokalami od A61 do A68 i C1, w drugim szeregu A69 do A74 i C2 zostały wykonane te same zadania, tj. postawienie ścian konstrukcyjnych, słupów żelbetowych i trzpieni. Natomiast w domach od A49 do A54, stanowiących kolejny szereg, budowlańcy wymurowali ścianki fundamentowe oraz wylali beton podposadzkowy. Całość projektu jest realizowana według założonego harmonogramu. Pierwsze odbiory są przewidziane na III kwartał 2019 r.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA