[wielkopolskie] Ponad 100 domów sprzedanych w Rodzinnych Komornikach pod Poznaniem

[wielkopolskie] Ponad 100 domów sprzedanych w Rodzinnych Komornikach pod Poznaniem

Kajtman
REKLAMA
Komorniki to niezmiennie jedno z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania na poznańskich przedmieściach. W tej lokalizacji, przy ulicy Pana Tadeusza, Sky Investments realizuje osiedle Rodzinne Komorniki. Ze wszystkich 106 lokali, jedynie trzy pozostają w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców.
Rynek mieszkaniowy w Poznaniu i Aglomeracji Poznańskiej wyróżnia się tym, że bardzo dużo nowych inwestycji powstaje na obrzeżach miasta. Ogromną popularnością wciąż cieszą się gminy położone w zachodniej stronie przedmieść, w tym miedzy innymi: Dąbrówka, Rokietnica, czy Komorniki. Sky Investments postawił na realizację inwestycji Rodzinne Komorniki, w ramach której powstaje 106 domów, w 16 szeregach. Oferta dewelopera została zaprezentowana premierowo na Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu, w marcu 2018 r. Po nieco ponad roku sprzedaży, należy ją uznać przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". – Ze wszystkich 106 domów, aktualnie w sprzedaży są ostatnie trzy o powierzchni 79 mkw. Wszystkie pozostałe już znalazły swoich nabywców. To w zasadzie ostatni moment, żeby zdecydować o zamieszkaniu w Komornikach – mówi Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments. Dodatkowym atutem na osiedlu Rodzinne Komorniki jest możliwość wykończenia domu z firmą "Tanio Pod Klucz". – Nasz partner przekazuje 3-letnią gwarancję na wszystkie prace wykończeniowe – tłumaczy Agnieszka Jałoszyńska. 
Pierwsze domy z dachamiW trzech etapach inwestycji przy ulicy Pana Tadeusza aktualnie trwają prace we wszystkich domach. Pierwsze przedsięwzięcie obejmuje 48 domów w zabudowie szeregowej, o powierzchni 79 mkw. każdy. We wszystkich jest już zamontowane pokrycie dachowe, a dodatkowo w większości budowlańcy przygotowali tynki wewnątrz. W 20 domach, oznaczonych A1-A20 ułożono instalację elektryczną. Ponadto pracownicy są podzieleni na mniejsze zespoły i pracują nad konkretnymi zadaniami w poszczególnych domach. W różnych szeregach są wykonywane instalacje elektryczne, elewacje, instalacje wod-kan. i c.o.
W kolejnej części powstanie 16 domów o powierzchni 90 mkw. oraz sześć 79 mkw. W domach o większym metrażu, oznaczonych B5-B10 postawiono ściany działowe, natomiast w następnych pięciu B1-B5 to zadanie zostało wykonane w większości lokali. Najbardziej zaawansowane są prace w lokalach od B11 do B16, ponieważ została ułożona membrana dachowa. Podobny zakres prac wykonano w sześciu lokalach 79 mkw., gdzie dodatkowo budowlańcy przystąpili do układania dachówki. 
Jako ostatni zostanie wybudowany etap drugi, w którym prace także są mocno zaawansowane. W części pierwszej tego przedsięwzięcia, w szeregu z lokalami od A55 do A60 postawiono ściany konstrukcyjne, słupy żelbetowe i trzpienie. Ten sam zakres prac wykonano w szeregu z domami od A79 do A80 i C4, a także w budynku z lokalami od A75 do A78 i C3. W części drugiej etapu II, w szeregu z lokalami od A61 do A68 i C1, w drugim szeregu A69 do A74 i C2 zostały wykonane te same zadania, tj. postawienie ścian konstrukcyjnych, słupów żelbetowych i trzpieni. Natomiast w domach od A49 do A54, stanowiących kolejny szereg, budowlańcy wymurowali ścianki fundamentowe oraz wylali beton podposadzkowy. Całość projektu jest realizowana według założonego harmonogramu. Pierwsze odbiory są przewidziane na III kwartał 2019 r.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Dziewięć sklepów Kaufland do modernizacji. Na liście market w Jeleniej Górze
Kaufland rozpoczyna modernizację dziewięciu marketów, w ramach której sklepy zyskają m.in. kasy samo...
Łódź: Fragment ulicy Gajcego zmieni się nie do poznania
1 sierpnia rozpoczął się remont ulicy Gajcego na Andrzejowie. Prace obejmą odcinek drogi od Rokicińs...
Rosyjscy miliarderzy inwestują prawie 300 milionów w budowę fabryki na Dolnym Śląsku
W Wykrotach w gminie Nowogrodziec, na terenie podstrefy Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicz...
Otwarto nowy kompleks basenów letnich w Lwówku Śląskim
Zakończono jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Lwówku Śląskim. 1 sierpnia w tym dolnośląsk...
Na zachodzie Wrocławia przybędzie prawie 200 domów? Zajmą kilkadziesiąt hektarów
Nowe osiedle domów jednorodzinnych ma powstać nad Bystrzycą, po stronie Marszowic. Do jego budowy pr...
Poznań: Bookowska 18 – Monday Development zbuduje mieszkania w sąsiedztwie Starego Zoo [WIZUALIZACJE]
Nowe osiedle powstanie pomiędzy zabytkową Willą Flora a Starym Zoo na Grunwaldzie. Poznański dewelop...
B10 – Vastint zrealizuje nową inwestycję biurowo-hotelową obok Wrocław Business Garden
Warszawski deweloper wylicytował hektarowy teren w sąsiedztwie dworca Wrocław Mikołajów w 2017 roku....
Zapowiedziane inwestycje Google w Polsce – co o nich wiemy?
Google to jedna z firm, którą bez wahania można uznać za taką, która działa globalnie. Produkty giga...
Kraków: Ogłoszono przetarg na rozbudowę kampusu Collegium Medicum
Inwestorzy mogą składać swoje oferty do połowy września. Kwota przeznaczona na rozbudowę szacowana j...
Oba dworce kolejowe w Węglińcu zostaną wyremontowane i przebudowane [WIZUALIZACJE]
Po wielu latach dwa przedwojenne dworce kolejowe w Węglińcu doczekają się gruntownych remontów i prz...