Garaż dobrą opcją na zimę dla samochodu

Garaż dobrą opcją na zimę dla samochodu

Poznań
FortePR s.c.
REKLAMA
Nastała zima, a co za tym idzie – za oknami śnieg i mróz. Nikt nie lubi zaczynać dnia od odśnieżania samochodu i zeskrobywania lodu z szyb. Najlepszą opcją na zabezpieczenie swojego auta na wiele lat jest kupno garażu lub miejsca postojowego w parkingu podziemnym. Ich ceny zaczynają się od kilkunastu, a dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Gdy już oczyścimy auto, może się okazać, że i tak nigdzie nie pojedziemy, bo mróz okazał się zbyt duży dla akumulatora. To częsta bolączka osób, które kupiły mieszkania jeszcze na osiedlach z ubiegłego wieku czy z początków obecnego. Bardzo rzadko w inwestycjach z tamtych lat myślano o garażach.
A Polacy z roku na rok kupują coraz więcej samochodów. W listopadzie 2016 r. zarejestrowano prawie 20 proc. więcej nowych aut niż rok wcześniej. Taka sytuacja sprawia, że deweloperzy muszą w swoich inwestycjach poświęcać więcej miejsca garażom czy miejscom postojowym w parkingach podziemnych. Obecnie deweloperów w Poznaniu obowiązuje wskaźnik 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie. W przypadku niektórych deweloperów kupno miejsc postojowych jest obowiązkowe. Agencja Inwestycyjna z Poznania tego nie wymaga, jednak jak tłumaczy Bożena Taflińska-Tadeusz jest to dużo bardziej opłacalne.
Połowa klientów, którzy decydują się na kupno mieszkania w naszych inwestycjach, postanawia także dla własnej wygody od razu kupić garaż. Zaobserwowaliśmy także, że około  30 proc. klientów, którzy nie zdecydowali się na kupno garażu od razu z mieszkaniem, postanawia kupić go później. Zauważamy podejmowanie takich decyzji zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy klienci zaczynają bardziej dbać o swoje auta. To jednak dodatkowy koszt drugiego aktu notarialnego – tłumaczy Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej.
REKLAMA
Za 13,3 mkw. garażu w inwestycji przy ulicy Batorego 41A w Poznaniu trzeba zapłacić niecałe 18 tysięcy złotych. Ceny największych pomieszczeń w tym przypadku dochodzą do 25 tysięcy.
Nieco ponad 30 tysięcy złotych kosztują także tak zwane garaże rodzinne czyli dwustanowiskowe o powierzchni około 26 mkw. w inwestycji Casa Fonte przy ulicy Źródlanej 17 w Poznaniu. To tyle, co średnia cena miejsc postojowych w Polsce. Oprócz tego mieszkańcy mają do dyspozycji oczywiście darmowe miejsca postojowe pod budynkiem. Jednak nie zawsze są one gwarancją zaparkowania samochodu. W przypadku mieszkań, w których pokoje są wynajmowane różnym osobom, na jeden lokal może przypadać nawet kilka aut.
Czasem słyszymy historie o ludziach, którzy w pośpiechu odśnieżali samochód, po czym okazało się, że zgarnęli śnieg z auta sąsiada. Warto zaoszczędzić sobie takich niespodzianek podczas zbliżającej się zimy. Kupno garażu jest najlepszą opcją dla naszego samochodu i naszej wygody, a w przypadku nabywania go razem z mieszkaniem – także dla naszego portfela.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA