Wyprzedzają harmonogramy

Wyprzedzają harmonogramy

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Wiosna to ożywienie na rynku nieruchomości. Biura sprzedaży i banki przeżywają oblężenie ze względu na kończącą się pulę dopłat z rządowego programu MdM. Dużo dzieje się również na budowach w Poznaniu i powiecie. Sprawdziliśmy postępy prac.
Wraz z nadejściem wiosny, wszystkie inwestycje jeszcze bardziej przyspieszają. Podobnie jest i w tym roku na terenach budów w Poznaniu oraz okolicach.
Rozbudowują inwestycjePoznań budowami stoi, trwają prace na osiedlach w mieście. Na Winogradach buduje się kolejny etap inwestycji Wilczak 20, która jest jedną z największych budów w tej części miasta. – Pracujemy już nad trzecim etapem, w ramach którego wznosimy budynek C z 78 mieszkaniami. Kolejne dwa budynki powstaną w terminie późniejszym. Trwa sprzedaż mieszkań z pierwszych etapów, czyli gotowych do zamieszkania, jak i tych w trakcie budowy – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex, realizującej inwestycję Wilczak 20. Łącznie pod tym adresem powstanie 550 mieszkań. W ofercie znajdują się mieszkania dostępne w ramach programu MdM, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Zmiany na budowach widać nie tylko na Wilczaku, ale też w innych dzielnicach. Na wykończeniu jest II etap inwestycji Nowe Ogrody. – Aktualnie wylewamy posadzki na ostatnich piętrach. Pracujemy również nad wnętrzem budynku. Dzięki sprzyjającej aurze, udaje nam się wyprzedzić założony wcześniej harmonogram – mówi Marlena Zapalska, Prezes Spółki Proxin Ogrody.
Również przy ulicy Bosej na Grunwaldzie trwają zaawansowane prace. W ramach rozbudowy inwestycji Atrium Grunwald, powstanie łącznie pięć nowoczesnych budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się łącznie 107 mieszkań o różnym metrażu: od 32 do 112 metrów kwadratowych. Budynek E został już ukończony i wprowadzają się do niego pierwsi lokatorzy. Wokół trwają dalsze prace, np. wyłożenie kostki brukowej w otoczeniu sąsiednich budynków. – W ramach kolejnych zadań powstaną: budynki C i D do końca września tego roku oraz budynki A i B do końca marca 2017 roku – informuje Marek Smogór, Prezes Atrium Grunwald.
Nowe miejsca w PoznaniuW Poznaniu powstają również budynki od podstaw, w ramach realizowanych już inwestycji. Do tej pory deweloper Ekonbud-Fadom zakończył budowę trzech etapów. Zaaranżowano w nich 194 mieszkania. Piąty etap, który ze względu na zagospodarowanie terenu i układ architektoniczny inwestycji został już wprowadzony do sprzedaży wzbogacił osiedle o 54 mieszkania. Natomiast czwarty etap zakłada powstanie następnych 68 mieszkań. – Budowa IV budynku Reduty Nowe Podolany już trwa, a jej zakończenie planowane jest w listopadzie 2016 roku. Aktualnie odbywają się prace wykończeniowe, wprawiane są okna i trwają prace przy elewacji – wyjaśnia Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.
REKLAMA
Wschodnia 19 w Luboniu to nowa inwestycja prowadzona przez NCS-Bud. – Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. Wschodnia 19 to pięciokondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 146 mieszkań. Zaprojektowano również 2 lokale usługowe – informuje Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.
Wokół PoznaniaWiele dzieje się wokół Poznania. Prace prowadzi deweloper Linea. – Oddaliśmy 300 metrów drogi gminnej dojazdowo-przejazdowej, wprowadzamy do oferty nowe budynki, w tym dwa typu villa, a także nowy dom largo. Pierwszy typ budynku powstanie również w Murowanej Goślinie – zaznacza Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Z kolei na Osiedlu Słonecznym w podpoznańskim Brodowie, trwa budowa 30 domów w zabudowie szeregowej. – Obecnie prowadzimy jednocześnie budowę dwóch ostatnich szeregów, które zakończą kilkuletnią realizację pierwszego etapu inwestycji. Powstaje 30 domów o powierzchni 68 lub 86 mkw. Część z nich ma już właścicieli – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Planetbud Development prowadzi zaawansowane prace w podpoznańskich miejscowościach. – Na Osiedlu Tulipanowym w Środzie Wielkopolskiej trwają już prace nad elewacją, ale duże postępy są widoczne również na Osiedlu Liliowym w Swarzędzu, niemal połowa domów jest już zarezerwowana – zauważa Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development.
W gminie Komorniki trwa rozbudowa inwestycji Rodzinne Ogrody. W ramach IV, ostatniego etapu powstanie 6 domów w zabudowie szeregowej z 12 lokalami mieszkalnymi. Inwestor – Grupa Deweloperska Łowiccy planuje zakończenie etapu w ostatnim kwartale 2017 roku. – Mieszkania będą oddawane w standardzie plus, czyli zapewnimy m.in. domofon, piec, grzejniki, czy gniazdka – informuje Monika Walkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu z firmy Łowiccy Grupa Deweloperska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA