Pod Poznaniem mury w górę

Pod Poznaniem mury w górę

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Poznaniacy coraz chętniej osiedlają się na obrzeżach swojego miasta. Wybór najczęściej pada na okoliczne gminy, m.in. Komorniki, Kórnik czy Swarzędz. Dla mieszkańców stolicy Wielkopolski interesujące są także lokalizacje oddalone nawet o ok. 30-40 km od Poznania jak Mosina czy Środa Wlkp.

 

Powody, dla których poznaniacy wybierają ościenne gminy, są różne. Najczęściej w grę wchodzą fundusze, bo inwestycje poza stolicą Wielkopolski są nie tylko tańsze, ale i w dużej części można je zakupić w ramach limitów programu Mieszkanie dla Młodych. Jedną z firm, która przeprowadziła prawdziwą ekspansję na podpoznańskie gminy, jest KM Building. Deweloper buduje zarówno w Błażejewku k. Kórnika, jak i w Brodowie k. Środy Wlkp.

 

Dla nas tereny podpoznańskie są bardzo atrakcyjne, przede wszystkim dlatego, że wpisują się w naszą politykę budowy domów jednorodzinnych, szeregowych i bliźniaków. Mamy świadomość, że większość osób, która w tym rodzaju zabudowy chce żyć, woli wybrać miejsce pod Poznaniem, co wiąże się z wieloma atutami – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

 

REKLAMA

W Błażejewku firma postawiła na domy w zabudowie szeregowej. Obecnie trwają prace nad realizacją II etapu inwestycji, której ukończenie jest przewidziane na II kwartał 2015 r. Łącznie powstanie 31 domów. To jednak nie koniec inwestycji w Błażejewku, ponieważ firma już w lutym rozpocznie budowę III etapu osiedla. W jego ramach powstanie kolejnych 31 domów w zabudowie szeregowej o metrażach 68 i 86 mkw.

 

Z kolei inwestycja mieszcząca się pod Środą Wlkp. w Brodowie to zarówno domy jednorodzinne, bliźniacze jak i szeregowe oraz wielorodzinne. – Osiedle Słoneczne w bieżącym roku wzbogaci się o nowe budynki. Szczególnie w przypadku domów szeregowych planujemy sporą liczbę segmentów – dodaje Bartczak. KM Building planuje oddać szeregowiec z domami o powierzchni 86 mkw., w którego skład wejdzie 15 segmentów. Kolejny szeregowiec obejmie domy o metrażu 68 mkw. z 19 segmentami. Rozpoczęła się także budowa budynku wielorodzinnego z 4 mieszkaniami o powierzchni 55 mkw. z ogródkami.

 

W 2014 r. firma zanotowała ponad 100-proc. wzrost sprzedaży. Zakończona została budowa I etapu osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewku. Z kolei Osiedle Słoneczne w Brodowie wzbogaciło się o 24 segmenty oraz budynek z 4 mieszkaniami. Rok 2015 r. jest dla KM Building równie pracowity. Deweloper już teraz deklaruje, że zainteresowanie podpoznańskimi inwestycjami jest duże, w związku z czym na budowach praca wre.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA