Kapryśne lato nie spowalnia prac

Kapryśne lato nie spowalnia prac

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Mimo że lato w tym roku jest kapryśne, nie zwalniają prace na budowach w Poznaniu oraz powiecie. Środa Wielkopolska, Brodowo, Dąbrówka, Luboń, Zalasewo, czy Paczkowo – w tych miejscowościach inwestycje przebiegają zgodnie z planem, a postępy widać gołym okiem.
Wakacyjne miesiące w tym roku zaskoczyły nas zmienną pogodą, nie brakowało bowiem ulew i burz. Te niedogodności nie pokrzyżowały jednak planów inwestorom i nie miały wpływu na postępy prac.
Wiele mieszkań w PoznaniuZgodnie z założonym harmonogramem postępują prace na inwestycji przy ulicy Janusza Meissnera 2. Trwa tam budowa jednego z większych projektów mieszkaniowych na terenie Poznania, osiedla Nowe Ogrody. W ramach II etapu trwają już prace wykończeniowe w lokalach mieszkalnych oraz częściach wspólnych, wykonywane są też elementy małej architektury. – Do końca sierpnia powinniśmy zakończyć wszelkie prace budowlane związane z II etapem. Planowo postępuje także realizacja etapu III. Zakończono właśnie wykonywanie fundamentów oraz stropów nad garażem – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.
Przykładem dotrzymywania terminów w harmonogramie prac może być również Ekonbud-Fadom, realizujący pięcioetapową inwestycję Reduta Nowe Podolany. Do tej pory zakończono budowę trzech etapów. Zaaranżowano w nich 194 mieszkania. Piąty budynek, który ze względu na zagospodarowanie terenu i układ architektoniczny inwestycji został już oddany do użytku, wzbogacił osiedle o 54 mieszkania. W budynku regularnie przybywa nowych mieszkańców, a to nie jedyne zmiany na inwestycji. – Ponadto w ramach czwartego budynku trwa już wykończenie powierzchni wspólnych. Budowlańcy kończą malować klatki schodowe, rozpoczęto montaż wind. Pracujemy też nad elewacją. Powstanie tutaj 68 mieszkań – wyjaśnia Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. W ramach kompleksu mieszkaniowego Reduta Nowe Podolany powstanie łącznie 316 mieszkań o różnym metrażu.
REKLAMA
Nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek mieszkaniowy powstaje tuż obok Poznania, w Luboniu. Wschodnia 19 to inwestycja realizowana przez NCS-Bud. – Prowadzone są prace ziemne: wbijane ścianki szczelne, trwają wykopy i przygotowanie terenu pod halę garażową – informuje Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. Natomiast w ramach przedsięwzięcia Osiedle Radosna II w Zalasewie, prowadzonego przez dewelopera Agrobex, powstaje kompleks składający się ze 175 różnorodnych mieszkań. Jednocześnie rozpoczęto realizację przedsięwzięcia Osiedle Radosna III, również w Zalasewie, w ramach którego postawiono już ściany parteru pierwszego z budynków oraz ustawiono dźwig wieżowy. Ponadto wykopano fundamenty drugiego z budynków. – Niedługo możliwy będzie również odbiór mieszkań z Osiedla Radosna II – zaznacza Paweł Michalski, dyrektor działu realizacji inwestycji firmy Agrobex.
Nowe szeregowce i bliźniakiOferta rynku mieszkaniowego w Wielkopolsce obejmuje oczywiście nie tylko mieszkania, ale również szeregowce i domy w zabudowie bliźniaczej. Praca wre nie tylko w centrum. Nie zwalniają tempa także inwestycje podmiejskie. Na terenie Brodowa trwa rozbudowa Osiedla Słonecznego. Inwestor, KM Building prowadzi aktualnie prace w ramach realizacji VI i VII szeregowca. – Niedawno zakończyliśmy prace związane z pokryciem dachowym. Trwa także montaż stolarki okiennej. Wszystko zgodnie z założonym planem – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W sprzedaży dostępne są jeszcze ostatnie domy z poprzednich etapów o powierzchni 55 i 86 mkw. Natomiast w Środzie Wielkopolskiej, w ramach inwestycji Osiedle Tulipanowe Planetbud Development prowadzi budowę 19 domów w zabudowie szeregowej. – Niedawno zakończyliśmy położenie tynków wewnętrznych i posadzek. Teraz ruszamy z pracami związanymi z uzbrajaniem inwestycji w sieć wodociągową i kanalizacyjną – mówi Weronika Potarzycka ze spółki Planetbud Development. Zakończenie realizacji Osiedla Tulipanowego planowane jest na ostatni kwartał tego roku.  
Kolejną inwestycję w Wielkopolsce prowadzi Greenbud Development. W Paczkowie, oddalonym o 6 kilometrów od Swarzędza, powstaje 10 domów w zabudowie bliźniaczej. Mimo zmiennej i kapryśnej tego lata pogody, budowlańcy nie zwalniają tempa. – Z pięciu budynków, trzy mają już ukończone ściany na piętrze, natomiast w dwóch te prace trwają. Wszystko przebiega według nakreślonego planu – zaznacza Marcin Brygier, Prezes Zarządu Greenbud Development.
Wiele dzieje się również w Dąbrówce w gminie Dopiewo, gdzie swoje osiedla rozwija deweloper Linea. Na osiedlu Leśna Polana powstają nowe budynki o nazwie „Largo”, czyli 13 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej. – Poza budową domów typu „Largo”, trwają także prace związane z wykończeniem budynków typu „Forma”. Ponadto aktualnie zajmujemy się także otoczeniem, w tym małą architekturą osiedla – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA