[wielkopolskie] Jesień – gorący okres dla deweloperów

[wielkopolskie] Jesień – gorący okres dla deweloperów

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Po upalnym lecie wrzesień przywitał poznańskich deweloperów Targami Mieszkań i Domów, nadchodzi czas wzmożonej pracy, nie tylko na terenie budów, ale także biur sprzedaży. Wielu klientów spieszy się, aby załapać się na niższa kwotę wkładu własnego przy zakupie mieszkania, wraz z nowym rokiem trzeba będzie zapłacić 15%.
Zakończenie etapów, początki kolejnychPo wytężonej pracy na budowie, ku końcowi chyli się I etap Osiedla Atrium na styku poznańskiego Grunwaldu i Górczyna. – Trwają ostatnie prace przy budynku „E”, który w całości jest dostępny w rządowym programie dopłat MdM – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Już prawie wszystkie mieszkania w tym budynku wielorodzinnym zostały wyprzedane. Premierę III etapu inwestycji Nowe Ogrody zaprezentowała Spółka Proxin Ogrody. – Rozpoczynamy sprzedaż kolejnego etapu, który będzie bardzo funkcjonalny i w całości jest odpowiedzią na potrzeby i sugestie naszych klientów – mówi Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody. W podpoznańskim Zalasewie ruszyła też sprzedaż II etapu Osiedla Wiosennego II, które cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. – Proponujemy naszym klientom mieszkania w czterech wielkościach – 75, 85,89 a także 97 mkw. – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development. Inwestycja rozchodzi się w rekordowym tempie, po pierwszym miesiącu od ogłoszenia sprzedaży I etapu, 90 proc. mieszkań zostało zarezerwowanych, w II etapie natomiast 50 proc. mieszkań jest jeszcze wolnych.
Na budowach praca wreNieprzerwanie trwa również budowa w Brodowie i Błażejewku. – Zainteresowanie klientów jest ogromne. W Brodowie na Osiedlu Słonecznym planowane jest blisko 300 domów w zabudowie szeregowej do roku 2021, natomiast w Błażejewku powstaje obecnie III etap inwestycji Rodzinny Zakątek, w ramach którego budowanych jest 31 szeregowców – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. 
Oferta domów w miejscowościach zlokalizowanych pod Poznaniem jest szeroka. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zachodnia część Poznania, czyli gminy Komorniki czy Dopiewo.  – Prężnie rozwija się Skórzewo, w okolicy powstaje wiele miejsc pracy, klienci są zainteresowani kupnem domu w tej lokalizacji, aby nie tracić czasu na dojazdy. Obecnie realizujemy tutaj Osiedle Przyjazne, które ma charakter rozwojowy – komentuje Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. W gminie Komorniki natomiast można zakupić dom w zabudowie bliźniaczej z ogródkiem. – Obecnie powstaje 20 budynków w ramach dwóch etapów w różnorodnych wariantach metrażowych. Do tej pory budowaliśmy w Plewiskach, jednak teraz zdecydowaliśmy się na nową lokalizację, czyli Rosnowo. Liczymy na duże zainteresowanie tym terenem – komentuje Łukasz Łowicki, prezes  Łowiccy Grupa Deweloperska. 
Sukcesywnie oddawane są też kolejne etapy inwestycji Reduta Nowe Podolany, deweloper, który w tym roku obchodzi jubileusz, również jest zadowolony ze sprzedaży. – Obecnie trwają prace wykończeniowe, V etap będzie gotowy w kwietniu 2016. Ponadto nasze osiedle ma charakter rozwojowy, a Podolany cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów – mówi Agata Nowaczyk, z poznańskiego biura sprzedaży. Bez wątpienia na tę aktywność klientów, mają również wpływ zmiany, które zostały niedawno wprowadzone do rządowego programu dopłat MdM, a także prognozy na następny rok, które zakładają podniesienie wysokości wkładu własnego przy zakupie mieszkania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...