Plewiska nową sypialną Poznania?

Plewiska nową sypialną Poznania?

wielkopolskie
REKLAMA

Poznaniacy coraz częściej szukają mieszkań z daleka od zgiełku miasta. Jednym z kierunków ekspansji mieszkańców stolicy Wielkopolski są gminy bezpośrednio sąsiadujące z Poznaniem, a ponieważ dla wielu z nich najważniejszym elementem jest możliwość szybkiego dojazdu do miasta, dlatego wybór poznaniaków coraz częściej pada właśnie na Plewiska.


Plewiska niemal od powstania, czyli XIII w., były ściśle związane z Poznaniem. Szczególny okres dla wsi to zakończenie II wojny światowej, wtedy nastąpiła dynamiczna rozbudowa nieruchomości na terenach znajdujących się na północ od ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Większość mieszkańców znajdowała pracę w stolicy Wielkopolski, dlatego też związki między miastem a wsią z biegiem czasu ulegały coraz większemu zacieśnieniu.


Dziś Plewiska są niemal częścią Poznania, choć administracyjnie znajdują się w gminie Komorniki. Mimo to deweloperzy często wybierają właśnie ten kierunek, w którym upatrują szerokie możliwości inwestycyjne. – Dla nas jest ważne to, jakie oczekiwania mają klienci. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania przy wyborze lokalizacji kierują się nie tylko ceną, ale także bliskością natury i szybkim dojazdem do centrum miasta. Względy logistyczne są bardzo ważne, szczególnie, gdy ktoś ma, np. małe dzieci. Wtedy mobilność to podstawa – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Twoim M, które w Plewiskach właśnie zrealizowało inwestycję Villa Cascada oraz rozbudowuje osiedle Słoneczne Tarasy.

REKLAMA


Wiele osób, które chcą się przenieść z wielkich blokowisk znajdujących się, np. na Ratajach czy Winogradach, szuka spokoju właśnie w ościennych gminach. W związku z tym Plewiska, zachowując bieżącą dynamikę rozwoju, w najbliższych latach mogą liczyć na miano nowej sypialni stolicy Wielkopolski. Umożliwia to m.in. bardzo szybki dojazd ulicami Grunwaldzką i Głogowską, a także autostradą.


Na uwagę zasługuje również bogata oferta mieszkaniowa oraz atrakcyjne ceny. Na os. Słoneczne Tarasy przy ul. Fabianowskiej dwupokojowe lokale o metrażu 50 mkw. z ogródkiem i miejscem parkingowym dostępne są już od 232 tys. zł. Ponadto, cała inwestycja objęta jest programem „Mieszkanie dla Młodych”. Z kolei zainteresowani większymi powierzchniami mogą zakupić mieszkanie z balkonem i ogrodem w Villa Cascada. Ich metraż to 101 mkw., a cena rozpoczyna się od 3500 zł za mkw.


Mieszkańcy Plewisk mogą mieć wiele powodów do zadowolenia. Stale rozwija się infrastruktura usługowo-handlowa, dlatego dostęp do przedszkoli, aptek czy sklepów nie stanowi żadnego problemu. W związku z tym każdego roku coraz więcej poznaniaków wybiera Plewiska jako miejsce, w którym chcą żyć.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA