Rozbudowa Ferio Konin została zakończona

Rozbudowa Ferio Konin została zakończona

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Otwarcie 6 ostatnich nowych sklepów w Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście koło Konina, odbyło się z uroczystym przecięciem wstęgi. Od dzisiaj na klientów rozbudowanego Ferio czekają 63 sklepy, z czego 8 nie było dotąd obecnych w rejonie Konina.

C&A, Smyk, Sinsay, Ochnik, Home&You i zmodernizowany salon Mohito to ostatnie nowe sklepy, które zostały dzisiaj otwarte w rozbudowanym Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście koło Konina. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Stare Miasto – Ryszard Nawrocki, Stuart Lang, Dyrektor Balmain Asset Management – firmy będącej asset managerem obiektu i jednocześnie reprezentującej Właściciela Ferio – Rockspring Property Investment Managers, oraz Henryk Grabowski – Dyrektor Ferio Konin z ramienia DTZ. Dzięki rozbudowie powierzchnia Ferio powiększyła się o dodatkowe 2 500 mkw. tworząc w sumie 16 000 mkw. powierzchni najmu. Otwartych zostało 11 nowych salonów a kolejne 11 przeszło znaczącą modernizację.

 

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z efektu końcowego rozbudowy i zmian, które przeprowadziliśmy w tenant-mix. Decyzja o rozbudowie Ferio była podyktowana przede wszystkim potrzebami naszych Klientów – chcieliśmy pozostać centrum handlowym, które posiada najbogatszą ofertę marek w regionie i jestem przekonany, że nam się to udało. Sam fakt, że nowa część Ferio była wynajęta w 100% jeszcze zanim ruszyły prace konstrukcyjne stanowi dowód na to, że wiele wiodących marek podziela naszą wizję. Intensywna praca wielu osób doprowadziła nas do finału rozbudowy i wspaniale jest móc dziś świętować nasz sukces” – mówi Stuart Lang z Balmain Asset Management.

 

W ramach rozbudowy w ciągu ostatnich 6 miesięcy do grona najemców Ferio dołączyły takie marki, jak: C&A, Smyk, Stradivarius, Sinsay, Home&You, 4F, Pepco, Martes Sport, Rossmann, Ochnik oraz Fitness Club Calypso. 11 marek, które przeprowadziły modernizację swoich sklepów to: Cropp, House, CCC, Lee Wrangler,  5 10 15, Geox, Gatta, Deichmann, Nike/Reebok oraz Nouveau. Zakończenie rozbudowy nie kończy jednak dalszych zmian w Ferio, już wkrótce nowe lokale otworzą Carry, restauracja Olimp jak również Solar.

REKLAMA

 

Henryk Grabowski, Dyrektor CH Ferio – “nasze Centrum Handlowe posiada godny pozazdroszczenia tenant-mix, który tworzą takie marki, Jak: H&M, New Yorker, Reserved, Empik, Douglas, Orsay, Camaieu a także otwarty w 2012 roku supermarket Intermarche. Dodatkowym wzmocnieniem oferty są najemcy działający na terenie parku handlowego Ferio, czyli Castorama, Media Markt, Jysk i McDonald’s. Wszystko to powoduje, że w ciągu ostatnich 2 lat liczba klientów robiących u nas zakupy wzrosła o prawie 50%”.

 

Rozbudowa Ferio Konin rozpoczęła się w maju 2013 roku. Pierwsze nowe sklepy zostały otwarte już w październiku. Większość prac została zakończona wraz z końcem ubiegłego roku, kiedy to odbyło się przekazanie sklepów najemcom. Budżet inwestycji wynosił 20 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA