Union Investment nowym właścicielem Ferio Konin

Union Investment nowym właścicielem Ferio Konin

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Fundusz Rockspring Property Investment Managers LLP (“Rockspring”) sprzedał centrum handlowe Ferio Konin funduszowi inwestycyjnemu Union Investment. Sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria prawnicza Dentons. Union Investment był reprezentowany przez JLL i Hogan Lovells.
Ferio Konin to najważniejsze centrum handlowe w regionie. W zasięgu oddziaływania obiektu znajduje się ponad 300 tys. mieszkańców Konina i okolic. Centrum otwarto w 2008 roku, a w latach 2013–2014 powiększono je o dodatkowe 2,5 tys. m kw. Obecnie oferuje 74 lokale na 35 585 m kw. Rozbudowa przyczyniła się do ugruntowania pozycji obiektu na rynku oraz zrównoważenia przepływu klientów, a nowa aranżacja strefy gastronomicznej zwiększyła atrakcyjność centrum. Dzięki temu cała powierzchnia handlowa Ferio została wynajęta, a międzynarodowi najemcy zapewniają szeroki wybór branż i marek. Oferta obejmuje największych operatorów odzieżowych (H&M, C&A), supermarket (Intermarché), hipermarket budowlano-dekoracyjny (Castorama), RTV i AGD (Media Markt) oraz artykuły sportowe (Sports Direct). W skład obiektu wchodzi galeria z lokalami handlowymi i usługowymi, park handlowy przeznaczony dla sklepów wielkopowierzchniowych, a także restauracja McDonald’s i stacja benzynowa. Ferio leży zaledwie 5 km od centrum Konina i oferuje ponad tysiąc miejsc parkingowych. Dzięki szerokiej gamie produktów i usług, a także dogodnej lokalizacji niedaleko autostrady Warszawa–Berlin, centrum odnotowuje świetne wyniki sprzedaży, a roczne obroty są porównywalne z większymi miastami w Polsce. Stały wzrost wszystkich najważniejszych wskaźników efektywności świadczy o dużym potencjale Ferio i zapowiada jego dalszy rozwój, wraz z silniejszym popytem ze strony klientów i najemców przy jednocześnie niewielkiej konkurencji w bezpośredniej okolicy. Centrum handlowe otrzyma też wkrótce certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”.
Rockspring Property Investment Managers LLP to profesjonalny fundusz powierniczy specjalizujący się w transakcjach inwestycyjnych i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi na terenie Europy w imieniu największych klientów instytucjonalnych, zarówno indywidualnie, dla pojedynczych klientów, jak i poprzez sieć wspólnych funduszy inwestycyjnych. 
REKLAMA
Union Investment to międzynarodowa firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości. Obecnie zarządza aktywami o wartości 27,8 mld EUR w 20 funduszach nieruchomościowych, z czego 21,7 mld EUR przypada na trzy fundusze inwestorów prywatnych, a 6,1 mld EUR na dwa fundusze instytucjonalne i piętnaście funduszy specjalnych.
– Cieszymy się, że mogliśmy współpracować przy tej inwestycji z firmą Balmain, ekspertem w dziedzinie nieruchomości handlowych, od momentu nabycia nieruchomości w 2010 r. Wspólnie udało nam się opracować skuteczny plan działania, a w rezultacie przeprowadzić transakcję sprzedaży – mówi Kevin Muscat, European Director, Rockspring.
– Ferio Konin to wyjątkowy obiekt handlowy, a pozycja lidera w regionie jest gwarancją dalszego wzrostu i stałego dochodu. Ta transakcja będzie niewątpliwie stanowić punkt odniesienia na rynku inwestycyjnym w polskich miastach regionalnych – dodaje Anthony Selman, Partner, Dział Rynków Kapitałowych CE w Cushman & Wakefield.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA