Wrocław: Jest zgoda na budowę osiedla na terenie dawnych stadionów. Prace prędko nie rusząźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Jest zgoda na budowę osiedla na terenie dawnych stadionów. Prace prędko nie ruszą

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Obiekty znajdujące się przy ulicy Skarbowców służyły w latach 80. ubiegłego wieku lekkoatletom i piłkarzom WKS-u Śląsk. Dziesięć lat później stadiony zaczęły podupadać, a teraz na tym terenie ma powstać osiedle.
MCA Sp. z o.o. (spółka-córka firmy Hammilton) otrzymała 20 grudnia ubiegłego roku pozwolenie na budowę zespołu budynków jednorodzinnych przy ul. Skarbowców. Zabiegała o nie od początku września, o czym już informowaliśmy. Jednak, jak mówi nam przedstawicielka firmy, plany spółki są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i nie chcą udzielać informacji na temat szczegółów inwestycji. Stąd możemy zakładać, że w miejsce rozebranych stadionów nieprędko powstanie nowe osiedle.
Łączna kubatura budynków wyniesie ponad 25 tys. metrów sześciennych. Nieruchomość będąca w rękach dewelopera składa się z kilkunastu działek, przede wszystkim o numerach 6/11, 7/9 i 7/10, o powierzchni aż kilkunastu hektarów. Projekt przygotował Leszek Burdzy z pracowni Bo Architects Leszek Burdzy.
UM Wrocławia

Od stadionów po osiedle domów jednorodzinnych

Budowę stadionów, piłkarskiego i lekkoatletycznego, WKS Śląsk rozpoczęto na początku lat 80. i nigdy w pełni nie ukończono. Pracowały przy nich nie firmy budowlane, a żołnierze spoza Wrocławia. Obiekty zaczęły popadać w ruinę w latach 90., gdy wojsko zaprzestało finansowania klubów sportowych.
Agencja Mienia Wojskowego przejęła nieruchomość o powierzchni około 18 ha w 2001 roku i po dwóch latach sprzedała ją prywatnemu inwestorowi za ponad 8 mln zł. Jego plany są zgodne z przeznaczeniem terenu.
REKLAMA
Mieszkania na terenie boiska mają powstać również przy ulicy Stabłowickiej, o czym pisaliśmy w ubiegłym roku. Za budowę osiedla na terenie stadionu Multimet-Włókniarz odpowiada Dom Development S.A.

Biurowiec już jest, czas na mieszkania

Spółka MCA Sp. z o.o. zagospodarowała już część zakupionego terenu. Przy ulicy Skarbowców 23 znajduje się kompleks biurowy Racławicka Center, w którym swoją siedzibę ma Hammilton Sp. z o.o., od której spółka MCA jest zależna. Pierwszy budynek powstał we wrześniu 2012 roku, a kolejny – cztery lata później.
Powierzchnia użytkowa w trzypiętrowych biurowcach wynosi około 5000 mkw. Kondygnację podziemną przeznaczono m.in. pod parkingi, pomieszczenia magazynowe i porządkowe. Na parterze znajdziemy hol wejściowy i powierzchnie biurowe wraz z zapleczem sanitarnym i pomieszczeniami pomocniczymi. Na piętrach 1-3 znajdują się biura.
fot. alsen strasse 67
Hammilton Centrum Sp. z o.o. planuje także rozbudowę swojego centrum logistyczno-dystrybucyjnego przy ulicy Północnej o biurowiec, o czym informowaliśmy w styczniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA