W miejsce budynku dawnej straży pożarnej na Maślicach stanie biurowiecfot. investphoto.pl

W miejsce budynku dawnej straży pożarnej na Maślicach stanie biurowiec

Wrocław
REKLAMA
JL Cwmedia Sp. z o.o. Sp. k. planuje inwestycje na terenie centrum logistyczno-dystrybucyjnego "Hammilton Centrum", znajdującego się przy ulicy Północnej 15-19.
Inwestor złożył 29 grudnia wniosek o pozwolenie na przebudowę i remont budynku dawnej straży pożarnej wraz ze zmianą sposobu użytkowania na obiekt biurowy przy ul. Północnej. Znajduje się na działkach nr 1/17 i 1/18 o łącznej powierzchni prawie 10 tys. mkw.
UM Wrocławia
Projekt przygotował Robert Niemczyk, właściciel Pracowni Architektonicznej Archi-typ Robert Niemczyk z Nysy. Przygotował już koncepcję przebudowy dawnego kasyna oficerskiego zlokalizowanego przy ul. Koszarowej 1 na budynek mieszkalny. O tej inwestycji pisaliśmy szerzej w grudniu.
Do końca II wojny światowej w kasynie bawiły się wojska niemieckie. W czasach PRL armia radziecka utworzyła w nim koszary. Później obiekt trafił w ręce Uniwersytetu Wrocławskiego, który nie miał odpowiednich środków na renowację ani pomysłu na jego przeznaczenie. Sprzedał go w listopadzie 2014 roku za 1 mln 50 tys. zł.
fot. investphoto.pl
Prywatny inwestor dwukrotnie próbował uzyskać zgodę na realizację planowanej inwestycji. Pierwszy wniosek o remont i przebudowę dawnego kasyna przy Koszarowej 1 wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek wielorodzinny złożył 31 marca. W połowie kwietnia uzupełnił braki formalne, a po miesiącu wycofał dokument.
Kolejną próbę podjął 23 czerwca. We wrześniu uzgodnił projekt z konserwatorem zabytków, a 13 października otrzymał pozwolenie na budowę.
fot. investphoto.pl

Inwestycja na terenie obszernego centrum

REKLAMA
Teren, na którym inwestycję planuje JL Cwmedia Sp. z o.o. Sp. k., jest własnością Hammilton Centrum Sp. z o.o. Jego powierzchnia wynosi 60,5 ha, przy czym pow. zabudowana centrum logistyczno-dystrybucyjnego to 33 tys. mkw. Na ogrodzonym, monitorowanym i dozorowanym całodobowo terenie znajduje się bocznica kolejowa, sieć dróg wewnętrznych, parkingi oraz place utwardzone.
fot. investphoto.pl
Oferujemy do wynajmu powierzchnie magazynowe we Wrocławiu, obiekty produkcyjne, biurowe, handlowe oraz parkingi i grunty na cele inwestycyjne – czytamy na stronie spółki CN Corp, powiązanej z Hammiltonem.
Firma stale rozwija swoją ofertę. Od listopada 2017 roku ma do wynajmu nową powierzchnię biurową. Przebudowała trzykondygnacyjny budynek o pow. około 4,5 tys. mkw. i dostosowała go do pełnienia funkcji biurowo-usługowo-magazynowej. Na parterze znajdują się pomieszczenia magazynowo-usługowe, a na piętrach – biurowo-socjalne. Inwestor wydzielił 120 miejsc postojowych.
fot. investphoto.pl

Biura na Maślicach, mieszkania na południu miasta

Inna spółka powiązana z Hammiltonem, MCA Sp. z o.o., planuje inwestycję mieszkaniową na terenie dawnych stadionów WKS Śląsk przy ul. Racławickiej i Skarbowców. O tym zamierzeniu pisaliśmy we wrześniu 2017 roku.
UM Wrocławia
To nieruchomość złożona z kilkunastu działek, przede wszystkim o numerach 6/11, 7/9 i 7/10, o powierzchni aż kilkunastu hektarów. Inwestor złożył 4 września 2017 roku wniosek o pozwolenie na budowę zespołu domów jednorodzinnych o łącznej kubaturze ponad 25 tys. metrów sześciennych. Pozytywną odpowiedź otrzymał 20 grudnia. Projekt przygotował Leszek Burdzy z pracowni Bo Architects Leszek Burdzy.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA