Na zachodzie Wrocławia przybędzie prawie 200 domów? Zajmą kilkadziesiąt hektarówfot. Jakub Zazula

Na zachodzie Wrocławia przybędzie prawie 200 domów? Zajmą kilkadziesiąt hektarów

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe osiedle domów jednorodzinnych ma powstać nad Bystrzycą, po stronie Marszowic. Do jego budowy przygotowuje się wrocławski deweloper MCA, który chce zrealizować inwestycję podobnej skali na terenie dawnych stadionów przy ulicy Skarbowców.
Magistrat wszczął 28 lipca (na wniosek z 19 czerwca, uzupełniony 22 lipca) postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia planowanego w rejonie ul. Gwizdanowskiej i Sieroszowickiej na wrocławskich Marszowicach (nad rzeką Bystrzyca, w sąsiedztwie trasy kolejowej). Chodzi o budowę zespołu 178 domów jednorodzinnych. Osiedle ma powstać na działkach nr 2, 2/2, 3, 3/2 oraz 5, o łącznej powierzchni 57,4374 ha.
UM Wrocławia
REKLAMA
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza ten obszar pod zabudowę jednorodzinną w budynkach wolnostojących. Powierzchnia wydzielonej działki musi wynosić co najmniej 1 300 mkw., a szerokość frontu parceli przyległych do dróg publicznych 18 m. Budynki mogą mieć trzy kondygnacje nadziemne (ostatnia jako poddasze). Inwestor ma przeznaczyć 70% niezabudowanego terenu pod roślinność. MPZP przewiduje miejscowo wydzielone na planie okręgów strefy zieleni wysokiej (nasadzenia jednocześnie z procesem budowy) z ewentualnymi ścieżkami spacerowymi, stawami itp. Obowiązuje zakaz zabudowy w odległości 50 m od projektowanych i istniejących wałów Bystrzycy.
Za przygotowywaną inwestycję odpowiada firma MCA Sp. z o.o. Równie duży projekt chce zrealizować od co najmniej kilku lat na terenie dawnych stadionów przy ul. Skarbowców, o czym pisaliśmy w kwietniu 2018 roku.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Gość(gość)
Teren jest mocno podmokły a w czasie powodzi we Wrocławiu był zalany - woda sięgała do torów kolejowych. Na mapach figuruje jako obszar zagrożony powodzią. Z krystalicznym powietrzem nie wiem - blisko do oczyszczalni ścieków tak że zależy skąd wiatr wieje ;-). Co do przyrody - to pole jest teraz bazą dla ptactwa ( pole w tym roku jest mocno podmokłe ) , pastwiskiem dla saren ( łatwo tam spotkać małe stadka ). Po wybudowaniu osiedla nic z tego nie będzie. Mam tylko nadzieję że nikt nie wpadnie na pomysł zamknięcia tego osiedla i odcięcia drogi do wałów i terenu nad bystrzycą.
Gość(gość)
Dolina Bystrzycy wspaniała przyroda,krystaliczne powietrze,widoki zapierające dech.Mieć dom w takim otoczeniu...rozkosz absolutna
REKLAMA