DODAJ

Wrocław: Olympus zatrudni kolejne 200 osób

Biura / Wrocław
Wrocław: Olympus zatrudni kolejne
Orzech
2019-03-11 21:45:04
Japoński koncern Olympus ledwo co otworzył swoje pierwsze centrum biznesowe w Polsce, a już planuje jego rozwój. Olympus Business Services aktualnie zatrudnia już ponad 100 osób, a do 2020 roku wrocławski zespół ma się powiększyć maksymalnie o kolejne 200 osób.

Nowo powstałe centrum usług wspólnych będzie odpowiadało za obsługę procesów biznesowych firmy w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wrocławski oddział odpowiedzialny jest za procesy związane z finansami, łańcuchem dostaw i wsparciem sprzedaży. Wkrótce zacznie się także zajmować obsługą kadrową. 

Olympus Business Services Europe (OBSE) zajmuje biuro o powierzchni blisko 5400 mkw. w należącym do LC Corp biurowcu Retro Office House.

Funkcję dyrektora zarządzającego nowego centrum usług wspólnych pełni od 1 sierpnia 2018 roku Agnieszka Orłowska, która wcześniej kierowała wrocławskim centrum biznesowym firmy Google. 

O inwestorze:

Olympus to japońskie przedsiębiorstwo produkujące aparaty fotograficzne, rejestratory dźwięku, sprzęt medyczny oraz urządzenia przemysłowe. Zostało założone w 1919 roku jako TAKACHIHO SEISAKUSHO. Nazwa Olympus po raz pierwszy pojawiła się 2 lata później jako nazwa produktów.
Olympus jest twórcą pierwszego otwartego systemu lustrzanek cyfrowych – 4/3 (FourThirds). W lutym 2013 roku głównym udziałowcem (11,46%) w Olympusie została firma Sony. Firma produkuje aparaty kompaktowe, cyfrowe, zaawansowane lustrzanki i własne karty pamięci xD.
Olympus zatrudnia na całym świecie ponad 33 tys. pracowników.