Niemiecka firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim otworzy we Wrocławiu Centrum Globalnych Usług Biznesowych źródło: Jakub Zazula

Niemiecka firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim otworzy we Wrocławiu Centrum Globalnych Usług Biznesowych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie Boehringer Ingelheim zdecydowała się zainwestować we Wrocławiu. Ten wielki niemiecki koncern na całym świecie zatrudnia prawie 52 tys. osób, które obsługują 130 rynków w trzech obszarach biznesowych: zdrowia ludzi, zdrowia zwierząt i produkcji biofarmaceutycznej.
Polska centrala Boehringer Ingelheim mieści się w Warszawie. Teraz koncern zapowiedział otwarcie we Wrocławiu Centrum Globalnych Usług Biznesowych (GBS).
REKLAMA
– Nowa inwestycja z branży usług dla biznesu to bardzo dobre wieści dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław, mimo pandemii, nie zwalnia, a jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą przede wszystkim wysokiej jakości miejsca pracy dla wrocławianek i wrocławian – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Boehringer Ingelheim od momentu powstania w 1885 r. działa jako firma rodzinna, opracowując przełomowe terapie i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia (m.in. prace badawcze związane z chorobami układu oddechowego (astma), układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), wirusem HIV czy chorobami naczyń mózgowych (np. udarem mózgu). Koncern produkuje i sprzedaje również suplementy dla zwierząt.

Aktualnie centrum we Wrocławiu jest na etapie planowania i aranżacji przestrzeni dla pierwszych ponad 50 profesjonalistów. Zatrudnienie w Centrum Globalnych Usług Biznesowych (GBS) znajdą specjaliści od finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR. Otwarcie zaplanowano na początek 2022 r. Przedstawiciele firmy już deklarują, że zamierzają rozwijać wrocławskie centrum. Nieoficjalnie mówi się, że pracę w nim wkrótce znajdzie około 350 osób.

– Bardzo się cieszymy z decyzji o ulokowaniu kolejnego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu i liczymy, że będzie stale się rozwijał – podkreśla Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Centrum GBS Boehringer Ingelheim w stolicy Dolnego Śląska będzie czwartą placówką w Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych tego niemieckiego koncernu farmaceutycznego. Biura te umożliwiają centralizację i harmonizację procesów operacyjnych w trzech istniejących oddziałach: w Ingelheim w Niemczech, Buenos Aires w Argentynie i Manili na Filipinach.

– Wrocław oferuje wiele korzyści. Tu mieszka wiele utalentowanych i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie – zaznacza Fatih Ozturk, dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu

W 2021 roku firma Boehringer Ingelheim została wyróżniona tytułem Global Top Employer i tym samym znalazła się w gronie zaledwie 16 pracodawców na całym świecie, którzy otrzymali tę nagrodę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA