Znana niemiecka firma farmaceutyczna inwestuje we Wrocławiu. Na siedzibę wybrała Centrum Południeźródło: Materiały prasowe

Znana niemiecka firma farmaceutyczna inwestuje we Wrocławiu. Na siedzibę wybrała Centrum Południe

Orzech
Orzech
Centrum Południe
adresWrocław, Powstańców Śląskich 45-71
inwestorSkanska S.A.
projektantAPA Wojciechowski Sp. z o.o.
REKLAMA
Duża i znana niemiecka firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim wprowadzi się do kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu. Na początku 2022 roku zajmie blisko 2,8 tys. mkw. powierzchni biurowej. Podczas procesu transakcyjnego przyszłemu najemcy doradzała firma CBRE.

Aktualnie centrum we Wrocławiu jest na etapie planowania i aranżacji przestrzeni dla pierwszych ponad 50 profesjonalistów. Zatrudnienie w Centrum Globalnych Usług Biznesowych (GBS) znajdą specjaliści od finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR. Otwarcie zaplanowano na początek 2022 r. Przedstawiciele firmy już deklarują, że zamierzają rozwijać wrocławskie centrum. Nieoficjalnie mówi się, że pracę w nim wkrótce znajdzie około 350 osób.
– Cieszymy się, że możemy stworzyć we Wrocławiu nasze nowe Centrum GBS, które przyciąga do siebie wysoko wykwalifikowanych, wielojęzycznych i utalentowanych pracowników. W pierwszych miesiącach działalności postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego biura według naszych potrzeb, dlatego wybór odpowiedniej lokalizacji był jednym z priorytetów. Szukaliśmy biurowca, w którym na pierwszym planie stoi zrównoważony rozwój i dobrostan środowiska, dobre samopoczucie pracowników oraz inteligentne technologie. Jesteśmy przekonani, że Centrum Południe jest najlepszym wyborem – komentuje Fatih Ozturk, szef GBS Center i dyrektor zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services Poland.
Materiały prasowe
Boehringer Ingelheim prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż produktów leczniczych do stosowania w medycynie i weterynarii.

Centrum GBS Boehringer Ingelheim w stolicy Dolnego Śląska będzie czwartą placówką w Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych tego niemieckiego koncernu farmaceutycznego. Biura te umożliwiają centralizację i harmonizację procesów operacyjnych w trzech istniejących oddziałach: w Ingelheim w Niemczech, Buenos Aires w Argentynie i Manili na Filipinach.
– Centrum Południe to miejsce, w którym skupiamy się na jednym z najważniejszych aspektów – dobrym samopoczuciu obecnych i przyszłych pracowników. Cieszymy się, że Boehringer Ingelheim wybrał Wrocław i nasz biurowiec spośród tak szerokiej, globalnej konkurencji – podkreśla Karolina Jamróz, leasing manager w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
– Bardzo się cieszymy z decyzji o ulokowaniu kolejnego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu i liczymy, że będzie stale się rozwijał – podkreśla Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).
– Wrocław oferuje wiele korzyści. Tu mieszka wiele utalentowanych i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie – zaznacza Fatih Ozturk, dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu.

Materiały prasowe
Boehringer Ingelheim od momentu powstania w 1885 r. działa jako firma rodzinna, opracowując przełomowe terapie i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia (m.in. prace badawcze związane z chorobami układu oddechowego (astma), układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), wirusem HIV czy chorobami naczyń mózgowych (np. udarem mózgu). Koncern produkuje i sprzedaje również suplementy dla zwierząt.
W 2021 roku firma Boehringer Ingelheim została wyróżniona tytułem Global Top Employer i tym samym znalazła się w gronie zaledwie 16 pracodawców na całym świecie, którzy otrzymali tę nagrodę.

Centrum Południe to realizowany przez firmę Skanska S.A. wieloetapowy projekt, który docelowo zaoferuje 85 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. Projekt architektoniczny przygotowała znana warszawska pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o.

I faza o powierzchni 27,6 tys. mkw., oddana do użytku w lipcu 2020 roku, otrzymała certyfikat LEED Core&Shell. Budowa II etapu kompleksu, obejmującego 21,5 tys. mkw., rozpoczęła się pod koniec lipca 2021 roku i ma być gotowa w IV kwartale 2022 roku.

Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Poznaj warianty przebiegu obwodnicy Złotego Stoku
Od 13 do 16 grudnia br. odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane z...
BBI Development zrealizuje z Liebrecht&WooD 170-metrowy biurowiec Roma Tower w Warszawie [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Polski powstanie kolejny ponad 100-metrowy wieżowiec. Spółki zależne BBI Dev...
Trwa realizacja nowej, wielkiej inwestycji zagranicznej pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Aglomeracji Wrocławskiej trwa realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej. W gminie Kobie...
Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej skróci podróże koleją z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej
Budowa łącznicy skróci o około 15 minut czas przejazdu pociągiem z Małopolski na Śląsk, Zwiększy się...
W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...