Czas na oficjalne otwarcie Loftów Platinum

Czas na oficjalne otwarcie Loftów Platinum

Wrocław
Artivia
Artivia
REKLAMA

Dobiegła końca budowa jedynych jak dotąd loftów we Wrocławiu. Mimo, że Lofty Platinum zostały oddane do użytku latem 2012 roku, a większość lokatorów już zdążyła się wprowadzić, oficjalna inauguracja inwestycji wrocławskiej firmy deweloperskiej Archicom nastąpi w najbliższą środę, 23 stycznia.


Uroczyste otwarcie obiektu wzniesionego w miejscu dawnej destylarni braci Wolff rozpocznie się o godzinie 14.30. Inauguracja będzie okazją do zwiedzenia całego budynku, obejrzenia ostatnich znajdujących się w sprzedaży loftów i penthouse’ów, porozmawiania z doradcami firmy Archicom oraz architektami i artystami, którzy współtworzyli obiekt będący połączeniem ultranowoczesnej architektury z wnętrzem XIX-wiecznego budynku przy ulicy Inowrocławskiej.

 

- Modernizacja zabytkowego obiektu nie była łatwym przedsięwzięciem i fakt oddania wrocławianom jedynych w mieście loftów jest dużym sukcesem. Wrocław zyskał unikatowy obiekt architektoniczny, pozbywając się jednocześnie kolejnego starego i niszczejącego obiektu w centrum miasta. Ponadto ponownie udowodniliśmy, że nawet w trudnych czasach nie warto rezygnować z rzeczy pięknych – podkreśla Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu i autor projektu modernizacji Loftów Platinum.

 

REKLAMA

Osoby zainteresowane tematyką zagospodarowania postindustrialnych przestrzeni miejskich będą mogły wziąć udział w panelu dyskusyjnym, w którym uczestniczył będzie wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl. Start panelu zaplanowano na godzinę 15.15. Uroczystość uwieńczy wmurowanie inskrypcji z logo firmy Archicom upamiętniającej datę i mecenasa restauracji budynku – „Archicom 2012”.

 

Lofty Platinum to zupełnie nowy rozdział w historii dawnej rozlewni win i słynnej wódki Goldwasser. W wyniku modernizacji przy ulicy Inowrocławskiej powstał luksusowy budynek będący miejscem łączącym elegancję z industrialną surowością, jednocześnie zachowujący historyczny klimat.

W obrębie inwestycji na potrzeby mieszkańców zagospodarowany został przestronny dziedziniec, domknięty historyczną elewacją obiektu. Piwnice budynku zostały zaaranżowane na „Klub Mieszkańca”, czyli pomieszczenia klubowe z bilardem, a na dachu powstał ogród i taras widokowy. Z kolei na północnej elewacji zamontowano rzeźbę, nawiązującą do starego transportowego żurawia, której autorem jest rzeźbiarz i architekt Józef Sztajer.

 

Lofty zostały oddane do użytku w połowie lipca 2012 roku. Obecnie w ofercie dewelopera znajduje się jeszcze 12 loftów i penthouse’ów. Ponad trzymetrowe, pełne światła pomieszczenia oraz otwarte przestrzenie umożliwiają dowolną aranżację.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA