Na Starym Mieście powstają jedyne wrocławskie lofty

Na Starym Mieście powstają jedyne wrocławskie lofty

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Wysoki standard, otwarta przestrzeń i unikalny klimat postindustrialnego wnętrza - taka ma być wizytówka pierwszych loftów w naszym mieście. Nowy trend w architekturze i budownictwie mieszkaniowym przywędrował do nas z Zachodu i w krótkim czasie podbił polskie miasta. Jedyne lofty we Wrocławiu powstają przy ul. Inowrocławskiej.

Pierwotnie lofty stanowiły przestrzeń zapewniająca swobodę życia i tworzenia. W połowie lat sześćdziesiątych minionego wieku artyści i twórcy zaczęli zamieszkiwać w opuszczonych fabrykach, magazynach, składach, urządzając ich wnętrza na swój sposób. Unikalność architektoniczna poprzemysłowych budynków bardzo szybko skusiła wyższe sfery. Większe możliwości finansowe pozwoliły na pełne połączenie nowoczesnej elegancji z industrialną surowością. 

W końcu loftów doczekaliśmy się też w naszym mieście. Inwestycja powstaje w samym sercu Wrocławia, we wnętrzu odrestaurowanej XIX-wiecznej destylarni braci Wolff, późniejszej powojennej siedziby Spółdzielni Pracy Tricot.

- To, co nas wyróżnia, to geneza Archicomu jako dewelopera - firmy stworzonej przez architektów i z pasji do architektury. Od 25 lat staramy się tworzyć budynki funkcjonalne i ciekawe architektonicznie. Synergię architekta i dewelopera widać zarówno w fazie projektowej, jak i podczas realizacji procesu inwestycyjnego. Lofty Platinum są dowodem, że w tej kwestii wciąż działamy skutecznie - przekonuje Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy Archicom.


Duża powierzchnia i częściowa rezygnacja ze standardowych ścian działowych pozwala na projektowanie wnętrz niebanalnych i dostosowanych do potrzeb mieszkańców. Właśnie w tym tkwi specyfika loftów - o ostatecznym charakterze wnętrza decyduje właściciel.

- W obrębie inwestycji na potrzeby mieszkańców zaprojektowano też przestronny dziedziniec i pomieszczenia klubowe. Z kolei na dachu, dokąd prowadzi nowoczesna winda w stylizowanym, industrialnym szybie, mieści się wspólny ogród i taras z widokiem na Stare Miasto i Ślężę - mówi Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w firmie Archicom.

>Zobacz, jak będą wyglądać pierwsze wrocławskie lofty

REKLAMA
Autor: tm, inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA