W centrum Wrocławia trwa budowa ponad 60-metrowego biurowca Wielka 27 fot. Jakub Zazula

W centrum Wrocławia trwa budowa ponad 60-metrowego biurowca Wielka 27

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wielkiej, budowany jest ponad 60-metrowy biurowiec Wielka 27. Budynek powstaje obok najwyższego budynku we Wrocławiu – Sky Tower.
Inwestycja jest realizowana przez znanego wrocławskiego dewelopera, firmę i2 Development S.A. Za projekt architektoniczny budynku odpowiedzialna jest znana wrocławska pracownia architektoniczna Chamielec Architekci Sp. z o.o. 
Biurowiec Wielka 27 ma zostać oddany do użytku w II kwartale 2022 r. Same prace konstrukcyjne biurowca mają zostać ukończone na przełomie 2021 i 2022 roku.

Przestrzeń dla nawet kilkudziesięciu najemców

Wielka 27 to czternastopiętrowy biurowiec o powierzchni najmu netto 9 418 mkw. (brutto 10 273 mkw.). 9 106 mkw. zajmą biura open space. Każdą kondygnację może zająć od jednego do czterech najemców, w związku z czym mogą liczyć na przestrzenie 100-700 mkw. (przy maksymalnej liczbie stanowisk prawie 160 na poziom). Część biur będzie miała wyjście na taras.
Inwestor zaplanował wysoki na dwie kondygnacje hol z całodobową recepcją. Ma pełnić funkcję nie tylko wizytówki budynku i strefy wejścia, ale też przestrzeni dla najemców pod pracę własną czy spotkania z klientami. Będzie połączony bezpośrednio z kawiarnią serwującą śniadania i lunche. W sumie i2 Development wydzieli trzy lokale usługowe, o powierzchniach 85,34; 103,99 oraz 112,96 mkw. (łącznie 302,29 mkw.).
REKLAMA
Najemcy będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy garaż podziemny z 50 miejscami parkingowymi, w tym jednym dla osób z niepełnosprawnościami (początkowo firma zaplanowała 114 stanowisk na czterech kondygnacjach). Skorzystają też z 31 stojaków rowerowych i natrysków dla rowerzystów. Deweloper zapewnia monitoring, ochronę, system kontroli dostępu, pięć wind, a także energooszczędne oświetlenie LED. 
i2 Development
i2 Development
Zdjęcia: Jakub Zazula
Wizualizacje: materiały inwestora

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Sev(gość)
budowa odnosi wrażenie postoju.W całym budynku tam się kręci z pięciu  robotników To jedno okienko zamontowali chyba z miesiąc temu i taki marazm jakby
Andrzej(gość)
Ciekaw gdzie kolejne chordy biurw zaparkują swoje wieśwageny. Już teraz w promieniu kilkuset metrów wszystkie trawniki są rozjechane a chodniki zastawione... A Sołowow wyburzy BP na gwiaździstej i parking też i postawy kolejny biurwowiec...
Jan Augustynowski
@
Raff
(gość)
O matko 60 metrów ? 160to warto by było pisać. Nie to piękne nie wielkie od zwyczajne.
Powiedz to mieszkańcom Radomia.
Raff(gość)
O matko 60 metrów ? 160to warto by było pisać. Nie to piękne nie wielkie od zwyczajne.
REKLAMA