Wrocław: Są chętni na zabytkowy gmach dawnej poczty na Starym Mieścieźródło: Orange Polska

Wrocław: Są chętni na zabytkowy gmach dawnej poczty na Starym Mieście

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Ponadstuletni budynek przy zbiegu ulic Janickiego i Purkyniego należy dziś do Orange i pełni funkcję biurową. Firma telekomunikacyjna już on ponad roku chce sprzedać część nieruchomości. Dostała już zgodę na jej podział.
Orange Polska S.A. otrzymał 2 czerwca (po ponad pięciu miesiącach) pozwolenie na podział budynku przy ul. Purkyniego 2 na wrocławskim Starym Mieście. W kwietniu ubiegłego roku informowaliśmy, że zamierza go sprzedać.
Proces sprzedaży nieruchomości trwa – informuje nas biuro prasowe Orange. – W przypadku budynku przy ulicy Purkyniego 2 sprzedaży podlega część komercyjna i taką można znaleźć w prezentacji.
Orange Polska

Pierwsze oferty już są

Powierzchnia zbywanego terenu wynosi 6 284 mkw. (cała działka nr 32/8 to 8 206 mkw.). Znajduje się na nim pięciokondygnacyjny budynek o pow. 7399 mkw., "wewnątrz w bardzo dobrym stanie technicznym" – jak zapewnia właściciel. Prowadzi do niego siedem wejść, w tym główne od strony ul. Purkyniego. W obiekcie znajdują się m.in. biura, sale szkoleniowe oraz open space’y. Na terenie mieszczą się jeszcze dwa garaże, dwie portiernie oraz (na dziedzińcu) parking na 55 miejsc. W ogłoszeniu czytamy, że to nieruchomość na biura, hotel lub akademik (plan miejscowy przeznacza ją przede wszystkim pod rozmaite usługi). Orange zastrzega sobie prawo dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej w obiekcie na zasadzie użytkowania (827,84 mkw.).
Nieruchomość jest przedmiotem zainteresowania potencjalnych inwestorów i działamy według ofert, które od nich otrzymujemy. Nie mamy daty ostatecznej sprzedaży tej nieruchomości – słyszymy w biurze prasowym.
REKLAMA

Neobarokowa poczta

Budynek powstał w 1901 roku jako Poczta Paczkowa. Jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.
Projekt należał do berlińskich architektów, którzy ówcześnie stosowali dla urzędów stylistykę neobarokową. Do dziś – zwłaszcza w części parterowej – gmach zachwyca licznymi zdobieniami i różnorodnością przypominając o historycznej świetności – zwraca uwagę Orange.
Więcej zdjęć w galerii.

Co z dawnym bankiem?

Swoje przeznaczenie, przynajmniej częściowo, może zmienić także inny chroniony obiekt na Starym Mieście. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy, że budynek banku (należący już do kogoś innego) przy ul. Rynek 9-11/pl. Solny 1 trafił do rejestru zabytków. Ponadto miejscy radni uchwalili już nowy plan miejscowy dla tej nieruchomości.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA