DODAJ

Wrocław: Nowa inwestycja na Ołtaszynie. M3 Invest wybuduje prawie 50 domów

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Nowa inwestycja na
Mariusz Bartodziej
2018-06-05 13:30:14
Wrocławski deweloper funkcjonujący od niespełna roku kończy prace rozbiórkowe przy ulicy Grota-Roweckiego. Osiedle powstanie w dwóch etapach – pierwszy ma być gotowy w przyszłym roku.

Spółka M3 Invest Sp. z o.o., zarejestrowana we wrześniu ubiegłego roku, otrzymała 10 kwietnia pozwolenie na rozbiórkę szklarni i budynku mieszkalnego przy ul. Grota-Roweckiego 211, o łącznej kubaturze 5,2 tys. metrów sześciennych. Ma zakończyć te prace wraz z porządkowaniem terenu o powierzchni ponad 9,5 tys. mkw. do końca tygodnia.

Nowe szeregówki w okolicy

Planujemy zrealizować kameralne, zamknięte osiedle 44 domów jednorodzinnych o wysokim standardzie w zabudowie bliźniaczej (o powierzchni około 155 metrów kwadratowych każdy) oraz jeden luksusowy dom wolno stojący – mówi nam Piotr Jastrzębski, prezes zarządu M3 Invest.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji salon, kuchnię, dwie łazienki, pięć sypialni, garderobę i kominek. Do każdego domu zostaną przydzielone dwa miejsca postojowe naziemne oraz jedno w garażu.

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia BCM Architekci Sp. z o.o. Ma go przygotować do końca października. Inwestor planuje prowadzić budowę pierwszego etapu w 2019 roku, a drugiego – w 2020.

O dwóch innych inwestycjach przy ul. Grota-Roweckiego pisaliśmy w marcu.

fot. Jakub Zazula


M3 Invest planuje budowę także na Karłowicach. Chce zrealizować tam budynek wielorodzinny, o czym informowaliśmy także w marcu.

Dużo nowych mieszkań przy Orawskiej

Mieszkańcy Ołtaszyna mogą spodziewać się w przyszłości dużych inwestycji mieszkaniowych przy ulicy Orawskiej. LC Corp S.A. rozważa zakup terenu o powierzchni ponad 1,1 ha i realizację na nim budynków wielorodzinnych, o czym pisaliśmy w kwietniu.

Po sąsiedzku ma budować Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. W marcu otrzymał jednak odmowną decyzję w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę.

fot. investphoto.pl