DODAJ

Wrocław: Republika Wnętrz wybuduje osiedle przy komendzie policji

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Republika Wnętrz wybuduje
Mariusz Bartodziej
2018-07-18 09:06:21
Ten wrocławski deweloper zainwestuje na Karłowicach po raz pierwszy. Zajmie teren o powierzchni kilku tysięcy mkw., znajdujący się pomiędzy komendą miejską policji a Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu.

Republika Wnętrz złożyła 26 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ulicy Sołtysowickiej 21c budynku zamieszkania zbiorowego z parkingiem podziemnym oraz lokalem usługowym. Oznacza to prawdopodobnie realizację lokali inwestycyjnych, jak w przypadku MicroKlimatu, innej inwestycji tego dewelopera, o której pisaliśmy w styczniu.

Osiedle powstanie na działce nr 1/30, o powierzchni 3873 mkw. Znajduje się ona pomiędzy komendą a wyższą uczelnią. Projekt przygotowuje Michał Olejnik z biura Olejnik Pracownia Projektowa.

Informacje odnośnie do inwestycji przy Sołtysowickiej będę mogła przekazać, gdy gotowe będą wszystkie materiały i sformułowana oferta. Jesteśmy jeszcze w mocno początkowym etapie tworzenia wszystkiego – wyjaśnia nam Agnieszka Kozak z Republiki Wnętrz.

UM Wrocławia


Rozbudowa Karłowic

Na Karłowice stawiają po raz pierwszy także inni deweloperzy – w tym M3 Invest Sp. z o.o. Wybuduje budynek wielorodzinny z dużymi tarasami, pod nazwą KarLOVEice. O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy w czerwcu.

Materiały inwestora