Wrocław: Odrzańska Residence – w kamienicy w sąsiedztwie Rynku powstają apartamenty źródło: materiały inwestora

Wrocław: Odrzańska Residence – w kamienicy w sąsiedztwie Rynku powstają apartamenty

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Za przebudowę i nadbudowę budynku na Starym Mieście odpowiada spółka związana z firmą logistyczną Chomar z Pietrzykowic. Utworzy niespełna 20 mieszkań i restaurację. Nabywcy mają się wprowadzić jeszcze w tym roku.
O tym przedsięwzięciu donosiliśmy w lipcu ubiegłego roku. W sierpniu spółka Chomar Invest Sp. z o.o. Sp. k., powiązana z firmą logistyczną Chomar z Pietrzykowic, otrzymała pozwolenie na nadbudowę budynku biurowo-usługowego przy ul. Odrzańskiej 11-12 i przebudowę go na obiekt mieszkalny z usługami w parterze. Prace rozpoczęła w pierwszych miesiącach tego roku. Oddanie inwestycji zaplanowała na IV kwartał 2019 r. Projekt przygotowało Arch-e Biuro Projektowe.
Nowoczesny design, ekskluzywny standard wykończenia i prestiżowa lokalizacja czynią to miejsce jednym z najbardziej pożądanych adresów w centrum Wrocławia – przekonuje deweloper.
fot. Mariusz Bartodziej

19 apartamentów, rowerownia i restauracja

Sprzedaż apartamentów w Odrzańskiej Residence trwa. W ośmiokondygnacyjnym (w tym jedna podziemna oraz antresola) budynku znajdzie się ich 19, wykończonych w podwyższonym standardzie deweloperskim (istnieje możliwość własnej aranżacji). Dzielą się na 12 jedno- (25-28 mkw.), 6 dwu- (31-48 mkw.) i 1 trzypokojowy (61 mkw.). Wszystkie będą wyposażone w klimatyzację, ogrzewanie podłogowe, wideodomofon, drzwi antywłamaniowe oraz energooszczędne okna z nawiewnikami.
materiały inwestora
Do klatki schodowej będzie prowadzić hol. Parter zajmie także restauracja, a poziom -1 – rowerownia z narzędziami do naprawy pojazdów. Chomar Invest przewidział w obiekcie windę i monitoring. Miejsc parkingowych nie będzie.
Budynek zaprojektowano na nowo z wyjątkową dbałością o detale i komfort mieszkańców.  Nowoczesna architektura będzie doskonale współgrała z pozostałą zabudową ulicy – zapewnia inwestor.
Więcej wizualizacji w galerii.
REKLAMA

Więcej nowych apartamentów przy starówce

Inwestycję o mniejszej skali przygotowuje w sąsiedztwie i2 Development S.A. W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy, że uzyskał prawomocne pozwolenie na utworzenie przy ul. Igielnej 10 trzykondygnacyjnego budynku mieszkalno-usługowego. Znajdzie się w nim dziesięć lokali o metrażach od 22 do 33 mkw.osiem mieszkalnych i dwa usługowe. Za projekt odpowiada pracownia Chamielec Architekci Sp. z o.o.
fot. Jakub Zazula

Do tego hotel

W ścisłym centrum, przy zbiegu ul. Garbary i Więziennej, powstanie też hotel. W lipcu pisaliśmy o rozstrzygnięciu miejskiego, pisemnego przetargu na sprzedaż działek o powierzchni 478 mkw. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod budowę obiektu hotelowego z salami konferencyjnymi. Do postępowania przystąpił tylko jeden uczestnik: Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o. Zaoferował 3 mln 66 tys. zł netto, przy czym cena wywoławcza wynosiła 1 mln 400 tys. zł.
fot. Jakub Zazula

Kilkusetletnia kamienica sprzedana

Mieszkańcy mogą spodziewać się nowej inwestycji również przy ul. Szewskiej. Miasto sprzedało w kwietniu za przeszło 6 mln zł (cena wywoławcza wynosiła 3,9 mln zł) trzykondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. Od 1970 roku jest wpisany do rejestru zabytków jako przykład kamienicy mieszczańskiej z połowy XVII wieku. Z racji tego nowy właściciel będzie musiał wystąpić o wydanie zaleceń konserwatorskich, zanim rozpocznie starania o zgodę na prace budowlane.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA