Warszawa: Wilcza 19 – zabytkowa kamienica w Śródmieściu wypięknieje za sprawą RealCo źródło: materiały inwestora

Warszawa: Wilcza 19 – zabytkowa kamienica w Śródmieściu wypięknieje za sprawą RealCo

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Historia budynku przy ulicy Wilczej sięga XIX wieku. Przez lata zmieniała się jego forma. Teraz odrestaurowuje go warszawski deweloper. Oferuje przeszło 40 lokali mieszkalnych i usługowych.
RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o. prowadzi już rewitalizację kamienicy przy ul. Wilczej 19 w warszawskim Śródmieściu. Zamierza oddać ją do użytku w II kwartale 2020 roku. Projekt przygotowała pracownia MAAS Projekt Sp. z o.o.
Budynek Wilcza 19 będzie miał siedem kondygnacji (w tym jedną podziemną). Znajdzie się w nim 41 mieszkań w standardzie "do zamieszkania" z balkonami lub tarasami. Są dostępne w układach jedno- (33-45 mkw.), dwu- (34-60 mkw.), trzy- (53-70 mkw.), cztero- (82 mkw.) i pięciopokojowym (109 mkw.). Inwestor przewidział windy w każdej klatce, garaż podziemny oraz 41 komórek lokatorskich. Parter od frontu zajmą dwa lokale usługowe.
Obiekt za sprawą współpracy inwestora, uznanych architektów oraz konserwatora zabytków stanie się połączeniem przedwojennego modernizmu i współczesnej architektury – zapewnia deweloper.
materiały inwestora

Ponadstuletnia historia

Budynek powstawał w kilku fazach. Najstarsza jest zachodnia oficyna – pochodzi z II połowy XIX wieku. Następnie dobudowano front kamienicy, a na koniec oficyny wschodnią i tylną. Obiekt ucierpiał w trakcie II wojny światowej, ale ciągle nadawał się do zamieszkania.
REKLAMA
Choć początkowo kamienica utrzymana była w bogatych stylach renesansowym i barokowym, w latach 60-tych XX wieku przeprowadzono remont usuwając wystrój sztukatorski elewacji. Ta, choć nadal utrzymana w różnych stylach historycznych, jest uproszczona w duchu wczesnego modernizmu – wyjaśnia inwestor.
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowe apartamenty również na Powiślu

W innej części Śródmieścia, bliżej Wisły, także powstają apartamenty – w nowym budynku Dobra 32. Powierzchnia największego, wraz z tarasem, przekroczy 400 mkw. Inwestycja ma się wyróżnić m.in. dużymi przeszkleniami, bryłą i usługą concierge. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA