Brzeska 18 rusza z pracami renowacyjnymi

Brzeska 18 rusza z pracami renowacyjnymi

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Zabytkowa kamienica przy ulicy Brzeskiej 18 doczekała się pozwolenia na budowę. Jak informuje inwestor, firma Magmillon, już niebawem zaczną się prace renowacyjne tego historycznego obiektu, a właściciele mieszkań będą mogli się do nich wprowadzić prawdopodobnie już za niespełna 2 lata.
7 maja inwestor poinformował o uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę dotyczącego renowacji przedwojennej kamienicy przy ulicy Brzeskiej 18. Firma Magmillon zakup kamienicy sfinalizowała w kwietniu ubiegłego roku. 20 maja Magmillon wyłonił generalnego wykonawcę prac remontowych w kamienicy przy ulicy Brzeskiej.
Kuba Karliński z firmy Magmillon informuje: Wszelkie procedury administracyjne zostały już przeprowadzone, wybraliśmy również generalnego wykonawcę, firmę Merx Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, który w połowie czerwca rozpocznie prace renowacyjne w budynku. Kamienica przy ulicy Brzeskiej 18 zostanie starannie odrestaurowana wraz z wewnętrznym dziedzińcem, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Położyliśmy szczególny nacisk na odtworzenie pierwotnego, późno secesyjnego stylu kamienicy, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort dla wszystkich mieszkańców.
REKLAMA
W ręce przyszłych mieszkańców Brzeskiej 18 zostaną oddane 54 mieszkania o powierzchni od 24 do 134 mkw. oraz 5 dwupoziomowych lokali komercyjnych  od 142 do 207 metrów kwadratowych, w tym 2 z witrynami wychodzącymi bezpośrednio na ul. Brzeską oraz Bazar Różyckiego. Jak podkreśla inwestor, lokale usługowe będą idealnie wkomponowane w zabytkowy styl wyremontowanej kamienicy.
Magmillon przewiduje, że zakończenie prac renowacyjnych nastąpi w IV kwartale 2017 roku, zaś pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do kamienicy wiosną 2018 roku. 
Brzeska 18 jest bardzo ważnym adresem na mapie warszawskiej Pragi. Dawna kamienica Menachema Rotlewiego została wybudowana w 1914 r. Przed II wojną światową, na parterze budynku znajdowała się piekarnia, a tuż po wojnie słynny w całej dzielnicy sklep rybny – stąd też kamienica popularnie nazywana była „Rybakiem”. Za sprawą dekretu Bieruta kamienica została odebrana poprzedniemu właścicielowi, by później w 2008 roku trafić powrotem do rąk spadkobierców właściciela. W pomieszczeniach zabytkowej kamienicy kręcono również takie produkcje jak „Czas honoru” czy „Miasto 44”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA