Rusza II etap przebudowy strefy Rondo-Rynek

Rusza II etap przebudowy strefy Rondo-Rynek

Katowice
REKLAMA

W poniedziałek 15 kwietnia rozpoczyna się II etap przebudowy strefy Rondo-Rynek (faza 1). Roboty - związane z budową odcinka nowego koryta Rawy oraz budową ul. Śródmiejskiej - będą obejmować teren na północ od ul. P. Skargi do wjazdu na teren KSM Superjednostka.

W związku z pracami wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie od 15 kwietnia od godz. 9.00. Utrudnienia potrwają do końca roku. 


W pierwszej fazie II etapu przebudowy wyłączony z ruchu będzie fragment Pl. Obrońców Katowic (z przekierowaniem ruchu do istniejącego parkingu oraz do podziemnych garaży Superjednostki i parkingu PSS Społem przez podjazd Hotelu Silesia).


Dojazd do posesji będzie realizowany następująco:

1. Dojazd do płatnego parkingu zlokalizowanego pomiędzy budynkami Hotelu Silesia i Superjednostki - nadal będzie możliwy od ul. P. Skargi przez teren Hotelu Silesia
2. Dojazd do budynku PSS Społem - nadal będzie możliwy od ul. P. Skargi przez teren Hotelu Silesia
3. Dojazd do garaży podziemnych Superjednostki - nadal będzie możliwy od ul. P. Skargi przez teren Hotelu Silesia
4. Dojazd do kompleksu budynków Korfantego 2 - będzie realizowany od strony Al. Korfantego poprzez wjazd między budynkami Korfantego 6 (BWA i Cepelia) oraz Korfantego 10 (Michalik)
5. Dojazd do budynku mieszkalnego Korfantego 8 - będzie realizowany od strony Al. Korfantego poprzez wjazd między budynkami Korfantego 6 (BWA i Cepelia) oraz Korfantego 10 (Michalik)
6. Dojazd do budynku mieszkalnego Korfantego 16-32 (Superjednostka) na poziom ,,0" parkingu - będzie realizowany od strony Al. Korfantego poprzez wjazd między budynkami Korfantego 6 (BWA i Cepelia) oraz Korfantego 10 (Michalik)
7. Z uwagi na ograniczenie liczby miejsc parkingowych w rejonie budynku mieszkalnego Korfantego 8, mieszkańcy budynku proszeni są o parkowanie samochodów na terenie parkingu miejskiego w miejscu dawnego Pałacu Ślubów przy Al. Korfantego.

O kolejnych fazach przebudowy oraz zmianach w organizacji ruchu w tym rejonie informować będziemy na bieżąco. 

--------------------------------------------------------
Kolejny etap przebudowy strefy Rondo-Rynek

II etap to przede wszystkim roboty drogowe, które obejmą m.in. 
- przebudowę Al. Korfantego od Ronda Ziętka do ul. Moniuszki,
- budowę ul. Śródmiejskiej wzdłuż Superjednostki wraz z łącznikami do Al. Korfantego,
- budowę pieszojezdni pomiędzy Al. Korfantego i ul. Śródmiejską,
- przebudowę ul. Moniuszki od skrzyżowania z Al. Korfantego do skrzyżowania z ul. Uniwersytecką,
- budowę ulicy Moniuszki na odcinku od wlotów w ul. Mickiewicza i Skargi do Al. Korfantego,
- przebudowę ulic Pocztowej i Młyńskiej,
- przebudowę końcowych odcinków ulic dochodzących do Rynku: Teatralnej, Warszawskiej, Mickiewicza, Skargi,
- likwidację ul. Skośnej,
- zmianę organizacji ruchu.


Istotną częścią inwestycji jest też przebudowa koryta Rawy: rozbiórka istniejącego przekrycia koryta, budowa nowego koryta, budowa mostów drogowych.

Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót rozbiórkowych i zagospodarowania przestrzeni publicznych. W ramach prac wykonane zostaną m.in. nowe nawierzchnie, zamontowana mała architektura, wybudowane zostaną wiaty przystankowe na przystankach autobusowych, przeniesiony pomnik Harcerzy Września oraz zaprojektowana zostanie nowa zieleń. Wykonawcą robót jest Konsorcjum NDI S.A., partnerzy: NDI Sp. z o.o., Construcciones y Promociones Balzola. 22 lutego wykonawcy został przekazany plac budowy. Konsorcjum NDI i Balzola ma 18 miesięcy na wykonanie prac, zatem ich zakończenia można spodziewać się jesienią 2014 r. Koszt inwestycji to 85,744 mln zł brutto.

REKLAMA


źródło: UM Katowice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA