12 firm chce przebudować katowicki rynek

12 firm chce przebudować katowicki rynek

Katowice
REKLAMA

10 listopada punktualnie o 11.00 w katowickim magistracie otwarto oferty firm, które chcą zrealizować pierwszy etap przebudowy centrum Katowic. Swoje propozycje złożyło aż dwanaście podmiotów.

Najniższą cenę zaproponowało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm NDI SA i Construcciones Y Promociones Building Bilbao Sociedad Anonima - 28 069 109 zł. Nieco wyższe oferty złożyły firmy: Polimex - Mostostal Warszawa (28 mln 842 tys.) i Mostostal Warszawa (28 mln 845 tys.) Najdroższa oferta wyniosła 53 mln 913 tys. zł.
 
Swoje propozycje złożyły m.in. takie firmy jak Skanska, Budus SA i Budimex SA.
 
- Jeszcze w piątek rozpocznie się bardzo szczegółowe badanie złożonych ofert pod kątem ich zgodności formalno-prawnej ze specyfikacją przetargową. W miarę potrzeby poprosimy oferentów o wyjaśnienia bądź uzupełnienie dokumentacji - mówi Daniel Muc, rzecznik przebudowy strefy Rondo-Rynek.
 
Weryfikacja złożonych ofert zajmie kilka tygodni, po czym nastąpi ogłoszenie wyników i podpisanie umowy z wybranym podmiotem. Przedstawiciele magistratu liczą, że przekazanie placu budowy wykonawcy nastąpi na przełomie roku. 
 
Pierwszy etap przebudowy centrum

W ramach prac, które mają zakończyć się w ciągu 12. miesięcy od podpisania umowy znacząco zreorganizowany zostanie ruch tramwajowy w centrum miasta. Dzięki przesunięciu torowiska na wschód zwiększy się płyta rynku, zlikwidowany zostanie tor w ulicy Pocztowej, z której ruch zostanie przeniesiony w ulicę Świętego Jana.
 
Zmienione zostaną także lokalizacje przystanków, które dodatkowo w mroźne dni będą ogrzewane. Aby zmniejszyć hałas i drgania wywoływane przez przejeżdżające tramwaje, tory na rynku zostaną ułożone na specjalnej poduszce - mówi Krzysztof Rogala, Pełnomocnik Prezydenta Miasta do strefy Rondo-Rynek.

REKLAMA

 

źródło: Imago PR

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA