Przebudowa ryneczku Psiego Pola i nowe drogi będą kosztować minimum 19 mln zł

Przebudowa ryneczku Psiego Pola i nowe drogi będą kosztować minimum 19 mln zł

Wrocław
REKLAMA
Aż 11 firm chce zająć się infrastrukturą tak zwanego starego Psiego Pola, czyli między innymi przebudować ulicę Krzywoustego i zamienić ryneczek tego osiedla w zamknięte dla aut miejsce spotkań mieszkańców.
W połowie 2013 roku stare Psie Pole ma wyglądać zupełnie inaczej niż w tej chwili. Do dziś udało się wyremontować praktycznie wszystkie kamienice wokół ryneczku Psiego Pola i przyszedł czas na remont samego placu. Urzędnicy chcieliby, żeby ryneczek spełniał, oczywiście pamiętając o skali, podobną rolę jak Rynek, czyli stał się miejscem spotkań.
W tej chwili wyłaniany jest wykonawca kluczowej części, czyli przebudowy układu drogowego.
- Rynek Psiego Pola będzie zamknięty dla aut, z wyjątkiem komunikacji i dostawców. Dotychczasowy wjazd na to osiedle: ul. Krzywoustego zostanie całkowicie wyremontowana, ale nie będzie się dało już tędy wjechać dalej niż na wysokość numeru 272, gdzie będzie parking - tłumaczy Sebastian Wolszczak z wrocławskiego urzędu miejskiego, który odpowiada za rewitalizację Psiego Pola.
REKLAMA
- Na osiedle będzie się wjeżdżało od Bora Komorowskiego albo łącznikiem kiełczowskim. Zbudujemy także nowe rondo w miejscu, w którym przecinają się: Bora Komorowskiego, Krzywoustego, Kiełczowska, Bierutowska i tzw. Nowogolicka, czyli ulica, która połączy rondo z istniejącą Gorlicką - dodaje urzędnik.
Już wkrótce zniknie tzw. ''blaszak'', czyli miejsce, w którym na Psim Polu kwitnie handel. Kupcy przeniosą się do pasażu przy Krzywoustego 304-312, który jest praktycznie gotowy.Ta część robót ma się skończyć 18 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, na wyłonienie którego trwa już przetarg.
Oto zestawienie ofert w tym przetargu: Heilit+Woerner 19,3 mln zł; Mota Engil 20,2; Skanska 20,8; Bickhardt Bau 21,6; Max Boegl 22,2; Berger Bau 28,9; Ziajka 23,1; Pol-Dróg Dolny Śląsk 23,3; Eurovia 23,5; Budimex 23,9; Elektrotim+Drobud 31,1.
Autor: beka

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA