Na Psim Polu chcą obwodnicy. Jest petycja do magistratu

Na Psim Polu chcą obwodnicy. Jest petycja do magistratu

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Mieszkańcy Psiego Pola pod koniec lutego złożyli we wrocławskim magistracie petycję w sprawie budowy ulicy Nowolitewskiej, czyli łącznika ulicy Litewskiej z Krzywoustego, tzw. Obwodnicy Psiego Pola oraz wpisania jej do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2015-2019.
Jak tłumaczą autorzy petycji, na obszarze osiedla Psie Pole-Zawidawie, według statystyk Urzędu Miejskiego Wrocławia, mieszka ponad 27 tys. wrocławian
Niestety, jednak nadal północno-wschodnia część Wrocławia jest zaniedbana pod względem inwestycji infrastrukturalnych, które przyczyniłby się do częściowego rozładowania ruchu samochodowego – podkreślają. 
Autorzy petycji zaznaczają też, że planowana budowa trasy tramwajowej na Psie Pole, uwzględniona jest we Wrocławskim Programie Tramwajowym jako priorytet dopiero po 2022 roku.
REKLAMA
Mieszkańcy apelują więc o wznowienie prac, zmierzających do rozpoczęcia budowy łącznika ulicy Litewskiej z ulicą Bolesława Krzywoustego, zapowiadanej również przez magistrat, jednak ostatecznie wycofanej z realizacji, która pozwoli ominąć centrum Psiego Pola.
Autorzy petycji przypominają, że już w grudnia 2009 roku spółka Wrocławskie Inwestycje wyłoniła firmę do opracowania koncepcji programowo przestrzennej budowy tego łącznika, jednak urząd miejski umorzył postępowanie o wydaniu decyzji środowiskowej dla budowy drogi.
– Budowa ulicy Nowolitewskiej, czyli przedłużenia ulicy Litewskiej, od skrzyżowania ulic Gorlickiej-Litewskiej-Szewczenki do zbiegu ulicy Krzywoustego z aleją Jana III Sobieskiego, realnie przyczyni się do sprawniejszego dostępu mieszkańców do drogi krajowej nr 98, omijając centrum osiedla – podkreślają mieszkańcy Psiego Pola.
Poinformujemy Was, gdy urzędnicy odpowiedzą na petycję.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA