Projekt budżetu 2012: zaczynamy spłacać długi

Projekt budżetu 2012: zaczynamy spłacać długi

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Tylko dwie duże inwestycje: obwodnica Leśnicy i przebudowa ulic wokół rynku Psiego Pola, podobne dochody i mniejsze wydatki, żeby spłacić 156 mln zł z długu Wrocławia. Prezydent miasta przedstawił dziś założenia budżetu na przyszły rok.
Szczegóły są jeszcze tajemnicą:
- Opowiemy o nich najpierw miejskim radnym, a dopiero potem opinii publicznej - tłumaczy Paweł Czuma, rzecznik prasowy magistratu.
Na razie poznaliśmy tylko ogólne założenia finansowe. Najważniejsze jest takie, że zamiast deficytu, który w tym budżecie wynosi obecnie 66 mln złotych, planowana jest nadwyżka w wysokości 156 mln zł:
- Planowaliśmy, żeby od przyszłego roku zacząć spłacać zadłużenie, więc to krok, który nie może dziwić - tłumaczy Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
W tej chwili zadłużenie budżetu Wrocławia (nie wliczając długów miejskich spółek) wynosi 2 miliardy 320 milionów złotych - i ma spaść do 2 miliardów 254 milionów złotych.
REKLAMA
Planowane na przyszły rok dochody to 3 mld 559 mln zł a wydatki 3 mld 403 zł.
Cięcia obejmują przede wszystkim inwestycje. Czasy, gdy na ten cel szło ponad miliard złotych już dawno za nami. Na przyszły rok na ten cel władze miasta chcą przeznaczyć jedynie 625 mln zł.
- Przyszły rok to przede wszystkim kończenie tych inwestycji, które już trwają - mówi Rafał Dutkiewicz.
- Z dużych inwestycji rozpocznie się przebudowa ulic na Psim Polu oraz budowa obwodnicy Leśnicy - wyjaśnia Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia. - Będą oczywiście także remonty kamienic, nawierzchni ulic, ale więcej nowych projektów zaczynać nie będziemy - dodaje.
Autor: Bartłomiej Knapik

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA