Modernizacja torowiska w Rudzie Śląskiej za 20 milionów zł

Modernizacja torowiska w Rudzie Śląskiej za 20 milionów zł

śląskie
graviteo
REKLAMA

Konsorcjum NDI S.A. - Construcciones y Promociones Balzola S.A. zostało wybrane w przetargu Tramwajów Śląskich na modernizację torowiska w Rudzie Śląskiej. Wartość oferty Konsorcjum wynosi 19 990 582,07 zł brutto, prace potrwają 15 miesięcy.

W ramach realizacji projektu zmodernizowane zostanie torowisko wzdłuż ul. Zabrzańskiej oraz przejazdy na terenie miasta: przy pętli w Chebziu, w ul. Asfaltowej, w ul. Dworcowej, w ul. Droga do Lipin i w ul. Katowickiej.


W sumie przebudowane zostaną ponad 3 km trasy tramwajowej. Zakres prac obejmuje m.in.: prace rozbiórkowe, wykonanie nawierzchni torowej i drogowej, budowę 6 peronów przystankowych, wykonanie sieci trakcyjnej i układów zasilania oraz przebudowę wiaduktów.

Inwestycja jest częścią realizacji projektu ,,Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

To kolejny projekt Konsorcjum NDI - Balzola na Śląsku. Obie firmy realizują od początku 2012 roku przebudowę układu drogowego, placów publicznych, torowiska tramwajowego oraz infrastruktury technicznej w strefie Rondo-Rynek Etap I na zlecenie Miasta Katowice, następnie modernizację infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie. W styczniu br. wygrały przetarg na II etap przebudowy Centrum Katowic w strefie Rondo-Rynek.

REKLAMA


źródło: NDI SA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA