Ruda Śląska odnowi kompleks rekreacyjny

Ruda Śląska odnowi kompleks rekreacyjny

śląskie
graviteo
REKLAMA

Zarząd Województwa Śląskiego w ramach RPO WSL 2007-2013 wybrał do dofinansowania projekt związany z modernizacją kompleksu rekreacyjnego w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu.

 

Dotychczas inwestycja znajdowała się na liście rezerwowej projektów RPO 2007-2013 kwalifikujących się do dofinansowania w obszarze rewitalizacji dużych miast. Przyznanie dofinansowania było możliwe dzięki uwolnieniu środków z już zrealizowanych projektów.

 

Wartość tej inwestycji to ok. 13,4 mln zł. W tej kwocie ok. 11,2 mln zł to dofinansowanie unijne. Za te pieniądze infrastruktura istniejącego obiektu zostanie wzbogacona o korty tenisowe, skate park, ściankę wspinaczkową, boiska do koszykówki i siatkówki, siłownię terenową oraz estradę do organizacji imprez. Dodatkowo powstanie system solarny do podgrzewania wody w basenach, system uzdatniania wody oraz zaplecza sanitarne i gastronomiczne.

 

REKLAMA

Rozbudowa obiektu i jego modernizacja pozwoli na poszerzenie wachlarza atrakcji społecznych i kulturalnych, jakie w przyszłości obiekt zaoferuje mieszkańcom. Ponadto, całość inwestycji przyczyni się do poprawy estetyki przestrzennej obszaru poddanego rewitalizacji.

 

Dotychczas w ramach działania ,,Rewitalizacja dużych miast" z unijnego budżetu w regionie realizuje się 76 inwestycji o łącznej wartości ponad pół miliarda zł, z czego dofinansowanie wynosi ponad 330 mln zł.

 

źródło: UMWŚ

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA