4 dni bez tramwajów, później nowe przystanki i torowiska

4 dni bez tramwajów, później nowe przystanki i torowiska

Katowice
REKLAMA

Od 9 do 12 listopada nie będzie jeździł tramwaj linii nr 16. W jej miejsce uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza o numerach T16 oraz T40. Przejściowe trudności spowodowane są pracami budowlanymi, które od 13 listopada umożliwią poruszanie się tramwajów po dwóch nowych torach na Rynku i ulicy św. Jana.

W związku z kolejnymi pracami związanymi z przebudową katowickiego Rynku, od najbliższego piątku (9 listopada) do poniedziałku (12 listopada) wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 16, obsługującej trasę Zawodzie-Rynek-Brynów. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T16 i T40. T16 będzie kursował na trasie Brynów Pętla-Rynek-Brynów Pętla, natomiast T40 Zawodzie Pętla-Rynek-Zawodzie Pętla. Oprócz odcinka w centrum, autobusy zastępcze będą zatrzymywać się w pobliżu dotychczasowych przystanków tramwajowych. 
 
 

Przystankiem przesiadkowym, spinającym obie linie, będzie przystanek ,,Katowice Szkolna", zlokalizowany obok Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Pasażerowie tramwajów o zmianach mogą dowiedzieć się dzięki informatorom, którzy 9 i 12 listopada będą stali na przystankach ,,Katowice Szkolna" i ,,Brynów Pętla", skąd będą odjeżdżały autobusy komunikacji zastępczej linii T16 i T40.

- Informatorzy oprócz tego, że osobiście poinstruują pasażerów i odpowiedzą na pytania, będą mieli przy sobie również kilka tysięcy ulotek z mapką zawierającą schemat trasy autobusów zastępczych. Informacje o utrudnieniach pojawią się również w mediach - mówi Daniel Muc, rzecznik przebudowy strefy Rondo-Rynek.

Przyczyną zmian w dniach 9-12 listopada br. jest demontaż rozjazdów tramwajowych przy kinoteatrze Rialto i na ul. Warszawskiej na wysokości Teatru Śląskiego. Następnie zamontowane zostanie kilkanaście metrów nowego torowiska, które połączy dotychczasowe tory na ulicy Kościuszki i Warszawskiej z nowym odcinkiem zrealizowanym w ramach pierwszego etapu przebudowy centrum Katowic. Od 13 listopada tramwaje linii nr 16 będą przejeżdżały przez Rynek i ul. św. Jana po dwóch nowych torach. 

- Ukończenie tego etapu prac wiąże się także z uruchomieniem nowego przystanku tramwajowego przy ul. św. Jana, w pobliżu ulicy Dworcowej - mówi Daniel Muc - Nowy przystanek nie spowoduje likwidacji przystanku ,,Katowice Konopnickiej Dworzec" - dodaje.

REKLAMA


źródło: UM Katowice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA