Sosnowiec: tramwajowych inwestycji ciąg dalszy

Sosnowiec: tramwajowych inwestycji ciąg dalszy

śląskie
graviteo
REKLAMA

Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły cztery kolejne przetargi na modernizacje linii tramwajowych w Sosnowcu. Całość prac zamknie się w kwocie 41 mln zł!

Prace zostały podzielone na cztery zadania. Największe zmiany dotyczą odcinka linii tramwajowej nr 15 od granic z Katowicami do ulicy Piłsudskiego. Na tym odcinku powstaną dwa zupełnie nowe torowiska, co pozwoli na likwidacje uciążliwych mijanek tramwajów - Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale droga S86 łącząca Sosnowiec z Katowicami jest najbardziej odciążoną jezdnią w całej Polsce. Wystarczy, że jeden z trzech pasów zostanie zablokowany i korek gotowy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie alternatywnej drogi dojazdowej dla komunikacji publicznej - podkreśla Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca. 


Na przebudowie tego odcinka zyskają również mieszańcy okolicznych bloków, bowiem nowe tory to gwarancja obniżenia hałasu tramwajów. Tory będą przebiegały środkiem jezdni, a w miejscu dotychczasowego powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. 

Dobre wiadomości czekają również kierowców na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Piłsudskiego. W tym miejscu zostaną zmodernizowane dwa przejazdy tramwajowe. Już poza projektem remont czeka przejazdy na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Piłsudskiego.

Nowe tory pojawią się również na ulicy Małachowskiego na odcinku od ronda im. E. Gierka do skrzyżowania z ulicą Mościckiego. - Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Małachowskiego polegać będzie na odtworzeniu linii tramwajowej z zastosowaniem najnowszych technologii (tzw. szyna pływająca) tłumiących powstawanie energii wibroakustycznej. W ramach prac przewidujemy również odtworzenie nawierzchni jezdni na całym odcinku modernizowanym w ramach Projektu - tłumaczy Andrzej Bywalec Dyrektor ds. Inwestycji Tramwajów Śląskich S.A.  

Zmiany czekają również wiadukt tramwajowy nad ulicą Orląt Lwowskich. O pracach w tym rejonie poinformujemy wkrótce.

REKLAMA


źródło: UM Sosnowiec

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA