Sosnowiec: dofinansowanie na modernizacje skrzyżowań

Sosnowiec: dofinansowanie na modernizacje skrzyżowań

śląskie
graviteo
REKLAMA

Dwa kolejne projekty drogowe zgłoszone przez Sosnowiec z dofinansowaniem przyznanym przez władze województwa śląskiego. Chodzi o skrzyżowanie ul. Narutowicza - Wawel - Klimontowska wraz z sygnalizacją świetlną oraz skrzyżowanie ul. Kopalnianej i Watta z ulicą Wojska Polskiego wraz z dobudową miejsc postojowych.

 

W przypadku skrzyżowania ul. Narutowicza - Wawel - Klimontowska wraz z sygnalizacją świetlną dofinansowanie ma wynieść około 4,6 mln zł (całość inwestycji to koszt około 5,5 mln zł), natomiast przebudowa skrzyżowania ul. Kopalnianej i Watta z ulicą Wojska Polskiego wraz z dobudową miejsc postojowych ma być wsparte kwotą ponad 2,8 mln zł (całkowity koszt to około 3,7 mln zł).


Przebudowa skrzyżowania w pierwszym z projektów ma dotyczyć m.in.: poszerzenia lewoskrętu z ul. Narutowicza w Klimontowską, wydłużenie prawoskrętu z ul. Wawel w Narutowicza oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej i wyposażenie jej w detektory ruchu.

REKLAMA


Natomiast w przypadku skrzyżowania na Niwce chodzi m.in. o budowę lewoskrętu z ul. Wojska Polskiego w Kopalnianą oraz lewoskrętu z ul. Wojska Polskiego w ul. Watta.


- Każda informacja o dofinansowaniu cieszy, tak też jest w tym przypadku. Będziemy realizować obie inwestycje. Oba skrzyżowania wymagają przebudowy. Na Sielcu swoje zrobiły szkody górnicze, natomiast na Niwce przysłuży się dostępności do 30 ha terenów przy ul. Watta, na rozwoju których bardzo nam zależy - podkreśla Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

 

źródło: UM Sosnowiec

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA