Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowaźródło: Materiały inwestora

Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa

REKLAMA
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XIX-wiecznej kamienicy Wilcza 19 w sercu warszawskiego Śródmieścia. Wszystkie apartamenty były sprzedawane wraz z wykończeniem w wysokim standardzie. Za fit-out, na podstawie projektu wnętrz opracowanego przez 2K Architektura, odpowiadała firma Tétris.
Przy ul. Wilczej 19 w Warszawie RealCo stworzyło miejsce idealne do zamieszkania dla wielbicieli nieruchomości historycznych. W ramach prac renowacyjnych kamienicy Wilcza 19 wymienione zostały stropy, stolarka okienna i drzwiowa oraz wszystkie instalacje. Dawną świetność połączoną z nowoczesnością zyskały klatki schodowe i brama wejściowa. Dla wygody mieszkańców inwestor zainstalował nowoczesne windy w każdej z klatek. 
Dzięki rewitalizacji powstało 41 apartamentów o łącznej pow. blisko 2000 mkw. z przynależnymi komórkami lokatorskimi. W ofercie znajdowały się lokale o powierzchni od 33 do 110 mkw., a w podziemiu powstał garaż.
Ulica Wilcza to jedna z najlepiej zachowanych ulic w Warszawie, a historia kamienicy przy Wilczej 19 sięga 1872 r. Na przestrzeni dziesięcioleci obiekt ten był rozbudowywany i modyfikowany. Dawniej utrzymany w stylu neorenesansowym i neobarokowym, następnie remontowany w latach 60-tych ubiegłego wieku, zyskał charakter bardziej wczesno-modernistyczny. 
Rewitalizacja historycznych budynków to zawsze skomplikowany proces, wymagający skrupulatnych ustaleń, a także właściwego podejścia, które zapewni, że zarówno walory architektoniczne obiektu, jak i kwestie historyczne i kulturowe z nim związane, zostaną uchwycone i wyeksponowane. Do tego dochodzą kwestie techniczne i funkcjonalne gwarantujące mieszkańcom odnowionego obiektu komfort i bezpieczeństwo. Budynek przy Wilczej 19 odzyskał dawny urok, a jednocześnie stał się prestiżowym i komfortowym miejscem do zamieszkania – mówi Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o.
Za projekt mieszkań odpowiadała pracownia 2K Architektura. Wykończenie wnętrz w wysokim standardzie deweloper RealCo powierzył firmie Tétris, która w swoim dorobku ma realizacje wnętrz takich flagowych warszawskich inwestycji jak Złota 44, Intercontinental czy Park Lane. 
REKLAMA
Zakres prac Tétris obejmował prace budowlane w mieszkaniach, m.in.: malowanie, montaż parkietu i cokołów, wykończenie łazienek wraz z armaturą. Poza mieszkaniami firma odnowiła klatki schodowe, przywracając im dawną świetność i nawiązując do przeszłości ozdobnymi supraportami nad drzwiami.
Realizacja apartamentów w kamienicy przy Wilczej była ciekawym wyzwaniem. Koordynacja prac zabudowy kuchni, mebli i drzwi z naszymi pracami wykończeniowymi wymagała szczegółowego planowania, zwłaszcza w aktualnej sytuacji epidemicznej. Od marca wypracowaliśmy już w Tétris, działając na różnych projektach, dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa i efektywności, także udało nam się terminowo przygotować te bardzo efektowne wnętrza – mówi Krzysztof Poznański, Associate Director Hotels & Hospitality. 
"Standard do zamieszkania" przygotowany przez RealCo we współpracy z architektami i firmą Tétris pozwolił właścicielom wprowadzić się do Kamienicy Wilcza 19 zaraz po odebraniu kluczy do apartamentów. 
Z chwilą nabycia lokalu klient nie martwił się czasochłonnym poszukiwaniem materiałów wykończeniowych, ich dostawą czy ograniczoną dostępnością fachowców. Ciężar wykończenia, koordynacja zamówień, dostaw materiałów oraz nadzór techniczny nad pracami wykończeniowymi spoczywał po stronie dewelopera.
Klienci mieli gwarancję spokoju i czystości, terminowo wykonanych prac remontowych oraz realizacji wykończenia bez niespodziewanych kosztów dodatkowych. Wysokiej jakości wykończenie zostało ujęte w cenie zakupu apartamentu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Prawactwo(gość)
Oczywiscie dziadowska dobudowka musi byc
REKLAMA