Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowaźródło: Materiały inwestora

Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa

REKLAMA
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XIX-wiecznej kamienicy Wilcza 19 w sercu warszawskiego Śródmieścia. Wszystkie apartamenty były sprzedawane wraz z wykończeniem w wysokim standardzie. Za fit-out, na podstawie projektu wnętrz opracowanego przez 2K Architektura, odpowiadała firma Tétris.
Przy ul. Wilczej 19 w Warszawie RealCo stworzyło miejsce idealne do zamieszkania dla wielbicieli nieruchomości historycznych. W ramach prac renowacyjnych kamienicy Wilcza 19 wymienione zostały stropy, stolarka okienna i drzwiowa oraz wszystkie instalacje. Dawną świetność połączoną z nowoczesnością zyskały klatki schodowe i brama wejściowa. Dla wygody mieszkańców inwestor zainstalował nowoczesne windy w każdej z klatek. 
Dzięki rewitalizacji powstało 41 apartamentów o łącznej pow. blisko 2000 mkw. z przynależnymi komórkami lokatorskimi. W ofercie znajdowały się lokale o powierzchni od 33 do 110 mkw., a w podziemiu powstał garaż.
Ulica Wilcza to jedna z najlepiej zachowanych ulic w Warszawie, a historia kamienicy przy Wilczej 19 sięga 1872 r. Na przestrzeni dziesięcioleci obiekt ten był rozbudowywany i modyfikowany. Dawniej utrzymany w stylu neorenesansowym i neobarokowym, następnie remontowany w latach 60-tych ubiegłego wieku, zyskał charakter bardziej wczesno-modernistyczny. 
Rewitalizacja historycznych budynków to zawsze skomplikowany proces, wymagający skrupulatnych ustaleń, a także właściwego podejścia, które zapewni, że zarówno walory architektoniczne obiektu, jak i kwestie historyczne i kulturowe z nim związane, zostaną uchwycone i wyeksponowane. Do tego dochodzą kwestie techniczne i funkcjonalne gwarantujące mieszkańcom odnowionego obiektu komfort i bezpieczeństwo. Budynek przy Wilczej 19 odzyskał dawny urok, a jednocześnie stał się prestiżowym i komfortowym miejscem do zamieszkania – mówi Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o.
Za projekt mieszkań odpowiadała pracownia 2K Architektura. Wykończenie wnętrz w wysokim standardzie deweloper RealCo powierzył firmie Tétris, która w swoim dorobku ma realizacje wnętrz takich flagowych warszawskich inwestycji jak Złota 44, Intercontinental czy Park Lane. 
Zakres prac Tétris obejmował prace budowlane w mieszkaniach, m.in.: malowanie, montaż parkietu i cokołów, wykończenie łazienek wraz z armaturą. Poza mieszkaniami firma odnowiła klatki schodowe, przywracając im dawną świetność i nawiązując do przeszłości ozdobnymi supraportami nad drzwiami.
Realizacja apartamentów w kamienicy przy Wilczej była ciekawym wyzwaniem. Koordynacja prac zabudowy kuchni, mebli i drzwi z naszymi pracami wykończeniowymi wymagała szczegółowego planowania, zwłaszcza w aktualnej sytuacji epidemicznej. Od marca wypracowaliśmy już w Tétris, działając na różnych projektach, dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa i efektywności, także udało nam się terminowo przygotować te bardzo efektowne wnętrza – mówi Krzysztof Poznański, Associate Director Hotels & Hospitality. 
"Standard do zamieszkania" przygotowany przez RealCo we współpracy z architektami i firmą Tétris pozwolił właścicielom wprowadzić się do Kamienicy Wilcza 19 zaraz po odebraniu kluczy do apartamentów. 
Z chwilą nabycia lokalu klient nie martwił się czasochłonnym poszukiwaniem materiałów wykończeniowych, ich dostawą czy ograniczoną dostępnością fachowców. Ciężar wykończenia, koordynacja zamówień, dostaw materiałów oraz nadzór techniczny nad pracami wykończeniowymi spoczywał po stronie dewelopera.
Klienci mieli gwarancję spokoju i czystości, terminowo wykonanych prac remontowych oraz realizacji wykończenia bez niespodziewanych kosztów dodatkowych. Wysokiej jakości wykończenie zostało ujęte w cenie zakupu apartamentu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Prawactwo(gość)
Oczywiscie dziadowska dobudowka musi byc

Najnowsze artykuły

Kraków: Hangar w Czyżynach w przebudowie
Trwają prace budowlane związane z przebudową zabytkowego hangaru lotniczego w Czyżynach. Inwestycja...
MPK Wrocław zakupi nie 25, a aż 46 nowych tramwajów! [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska pojawi się więcej nowych tramwajów, niż to pierwotnie planowano. W poniedzi...
Cisco zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowie
Amerykański koncern IT – Cisco planuje znacząco zwiększyć zatrudnienie w Krakowie. Już teraz w...
DB Schenker zainwestował w strefie Rzeszów-Dworzysko
DB Schenker uruchomił operacje w nowym terminalu w strefie "Rzeszów-Dworzysko". Obiekt liczy blisko...
Trwa budowa 310-metrowego wieżowca Varso Tower [ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy, przy ul. Chmielnej 73, HB Reavis Group buduje najwyższy budynek w Unii Europejsk...
Gliwice: APA Group buduje Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0
Gliwicka firma APA Group znana m.in. z autorskich rozwiązań automatyki przemysłowej dla branży autom...
Obok Sky Tower powstaje ponad 60-metrowy biurowiec Wielka 27 [ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wielkiej, budowany jest ponad 60-metro...
Ruszyły prace przy przebudowie Placu Pięciu Rogów na miejski deptak [FILMY + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W poniedziałek, 1 marca rozpoczęła się rewitalizacja placu u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Krucze...
Rusza budowa nowego biurowca na Placu Jana Pawła II [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Rozpoczęła się realizacja ściany szczelinowej w ramach budowy biurowca Infinity we Wrocławiu. Nowocz...
Z Wrocławia do Poznania pojedziemy szybciej pociągiem
Między Rawiczem a Czempiniem, na linii Wrocław – Poznań, maszyny przygotowują trasę do prędkości 160...