[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol – koniec prac budowlanych i początek wykończeniowych

[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol – koniec prac budowlanych i początek wykończeniowych

REKLAMA

Ponad 300 pracowników kończy wznoszenie konstrukcji największego w regionie centrum wyprzedażowego FACTORY Warszawa Annopol. Za kilka tygodni zostaną ukończone wszystkie prace prowadzone na zewnątrz obiektu, m.in. na parkingu liczącym 800 miejsc dla klientów. Wewnątrz outletu, który zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku, rozpoczynają się prace wykończeniowe.

 

Na przełomie roku gotowa będzie gotowa fasada centrum wyprzedażowego, a budynek zostanie w całości zadaszony. Do zamontowania pozostały panele w kolorze drewna, które nadadzą elewacji charakterystyczny wygląd. Za kilkanaście dni zainstalowane zostaną szklane świetliki, zapewniające dostęp naturalnego światła dziennego do wnętrza.

 

„Dotychczas wykonano wszystkie posadzki i większość ścian lokali dla przyszłych najemców. Trwają ostatnie prace instalacyjne systemów grzewczych, elektrycznych, sanitarnych i przeciwpożarowych.  Wkrótce uruchomimy ogrzewanie budynku, co pozwoli na wykonanie kolejnych prac wykończeniowych” – Agata Brzezińska, Country Manager NEINVER Polska.

 

Teren wokół centrum powstającego na działce przy skrzyżowaniu ul. Annopol z Trasą Toruńską, jest już w większości zagospodarowany. Wykonano już ponad połowę chodników. Prace przy budowie parkingów powinny zostać ukończone jeszcze przed Bożym Narodzeniem, podobnie jak pozostałe prace budowlane i porządkowe prowadzone na zewnątrz.

 

FACTORY Warszawa Annopol będzie największym centrum typu outlet na Mazowszu. Jego powierzchnia będzie zajmowała 19 700 m2 i pomieści 120 sklepów z ofertą polskich i międzynarodowych marek, oferowanych w cenach do 30-70% niższych, niż w tradycyjnych galeriach handlowych. Taką ofertę zaproponują m.in. NIKE, Tommy Hilfiger, Lee Cooper, Levis, Rey Jay, Cross, Big Star, Soda, Tom Tailor, Vero Moda, VIP Collection, Wittchen i Digel. To już drugie w Warszawie centrum wyprzedażowe FACTORY, obok - obchodzącego właśnie 10-tą rocznicę działalności - outletu w Ursusie.

 

FACTORY Warszawa Annopol to pierwsze w prawobrzeżnej Warszawie centrum wyprzedażowe. Po otwarciu, będzie obejmowało swoim zasięgiem ponad 3 mln klientów ze wschodniej części Warszawy oraz okolic m.in. Wołomina, Marek, Ząbek i Radzymina

 

Nowe FACTORY zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. W listopadzie centrum zostało laureatem konkursu CEE Green Building Awards 2012, zdobywając statuetkę „BREEAM Design Phase Certificate”. To pierwsze w Polsce centrum handlowe, któremu przyznano certyfikat środowiskowy BREEAM już na etapie projektu.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji wartej 35 mln euro jest firma Budimex. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA