GLL Real Estate Partners podpisuje z Industrial Commercial Bank of China 10-letnią umowę najmu powierzchni w warszawskiej Kamienicy Pod Gryfami

GLL Real Estate Partners podpisuje z Industrial Commercial Bank of China 10-letnią umowę najmu powierzchni w warszawskiej Kamienicy Pod Gryfami

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Kamienica Pod Gryfami przy Placu Trzech Krzyży, jeden z najbardziej charakterystycznych zabytkowych budynków w Warszawie, należący do firmy GLL Real Estate Partners, zyskał dwóch prestiżowych najemców.

 

ICBC, Industrial Commercial Bank of China, największy bank na świecie pod względem kapitalizacji, wynajął w budynku ponad 1.100 m2 powierzchni. Zorganizuje tam swoje pierwsze biuro w Polsce, które stanowić będzie centrum operacyjne banku w regionie Europy Środkowej i Wschodniej pod swoje. Umowę podpisano na 10 lat.

 

Drugi z najemców, Waterland Private Equity Investments, jest wiodącą grupą inwestycyjną typu private equity. Waterland wspiera rozwój prywatnych przedsiębiorstw. Kapitał Waterland Private Equity Investments wynosi obecnie 2,5 miliarda euro. Firma zorganizowała swoje biuro na trzeciej kondygnacji Kamienicy pod Gryfami.

 

Obydwaj nowi najemcy w szczególności cenią sobie wyjątkowy charakter budynku znajdującego się w Centralnej Dzielnicy Biznesu, przy Placu Trzech Krzyży, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy Polski.

 

REKLAMA

Podczas negocjacji umów GLL Real Estate Partners doradzała firma Knight Frank.

 

Michael Richardson, wicedyrektor Zespołu ds. Najemców Korporacyjnych warszawskiego oddziału firmy DTZ, reprezentującej Waterland Private Equity Investments w negocjacjach, mówi: “Kamienica Pod Gryfami jest idealnie dostosowana do długoterminowych wymagań Waterland. Ze względu na swoje centralne położenie, historyczną architekturę i niszowy status na rynku nieruchomości warszawskich, budynek idealnie odpowiada potrzebom i oczekiwaniom klienteli Waterland. Firma zyskała prawdziwie reprezentacyjne miejsce na zorganizowanie centrum swoich operacji w Polsce”.

 

O Kamienicy Pod Gryfami

Dziewiętnastowieczny, zabytkowy budynek, zaprojektowany przez Józefa Hussa, został wybudowany w 1886 r. Jego nazwa wywodzi się od charakterystycznych rzeźb gryfów stojących w trzech narożnikach dachu. Podczas wojny Kamienica Pod Gryfami doznała poważnych zniszczeń wskutek pożaru w 1944 r. Po wojnie budynek odrestaurowano. Kolejnej renowacji Kamienicę pod Gryfami poddano w 2006 r.


Architektura kamienicy nosi znamiona późnego renesansu włoskiego. Powierzchnie pięter w tym eleganckim pięciokondygnacyjnym budynku sięgają 780 m2. Kamienica charakteryzuje się unikalnymi na skalę warszawską wnętrzami, których wysokość wynosi nawet 3 do 4 metrów. Najemcy do dyspozycji otrzymali łącznie niemal 3.800 m2 nowoczesnej powierzchni klasy A o przeznaczeniu biurowym i handlowym, a także 34 miejsca parkingowe. Budynek znajduje się w ścisłym centrum Warszawy i jest niezwykle atrakcyjny dla najemców, którym zależy na doskonałej lokalizacji w śródmieściu i dobrej widoczności swoich znaków firmowych.


Kamienica Pod Gryfami znajduje się w portfolio GLL Real Estate Partners od 2007 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA