Deka Immobilien GmbH przejmuje warszawski biurowiec International Business Centre

Deka Immobilien GmbH przejmuje warszawski biurowiec International Business Centre

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Deka Immobilien GmbH przejęła biurowiec International Business Centre w Warszawie od funduszu inwestycyjnego Accession Fund SICAV, zarządzanego przez GLL Real Estate Partners GmbH. Strony uzgodniły wartość transakcji na około 148 milionów euro.

Budowa International Business Centre przebiegała dwufazowo. Obecnie projekt oferuje 37 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a do grona jego najemców należą m.in. PricewaterhouseCoopers, Samsung, Provident czy Bank Pocztowy. Jednym z kluczowych atutów International Business Centre jest jego prestiżowa lokalizacja w centrum miasta, przy skrzyżowaniu Alei Armii Ludowej i Ludwika Waryńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Politechnika.

REKLAMA

Firma GLL w transakcji była reprezentowana przez ekspertów Jones Lang LaSalle i Salans. Jones Lang LaSalle nadzorował całość procesu marketingowego i świadczył usługi z zakresu doradztwa komercyjnego, z kolei Salans – z obszaru doradztwa prawnego. Przedstawicielami Deka były firmy CBRE i CMS Cameron McKenna.

Leon Ballard, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych, Jones Lang LaSalle, podsumował: "Dzięki takim atutom jak wysoki standard i doskonała lokalizacja, International Business Centre będzie tak jak dotychczas cieszyć się zainteresowaniem ze strony najbardziej prestiżowych najemców. Transakcja ta jest kolejnym dowodem na obserwowaną przez cały 2012 rok płynność warszawskiego rynku nieruchomości komercyjnych w odniesieniu do najwyższej klasy obiektów biurowych”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA