[Warszawa] Deweloper nieruchomości wielofunkcyjnych przeniesie się do biurowca International Business Center w Warszawie

[Warszawa] Deweloper nieruchomości wielofunkcyjnych przeniesie się do biurowca International Business Center w Warszawie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Ceetrus (dawniej Immochan Polska) wynajęła 1225 mkw. powierzchni biurowej w budynku International Business Center w Warszawie, do którego przeprowadzi się pod koniec 2018 r. W transakcji najmu właściciela nieruchomości, fundusz Deka Immobilien, reprezentowała firma Savills, zaś najemcę wspierała firma Colliers International.
Firma Ceetrus [czyt. sitras] do czerwca 2018 r. działała pod nazwą Immochan. Po zmianach przekształciła się z globalnej firmy działającej na rynku nieruchomości komercyjnych w dewelopera nieruchomości wielofunkcyjnych, realizującego, obok centrów handlowych, także projekty łączące handel, biura, mieszkania oraz infrastrukturę miejską.
Nowa strategia biznesowa naszego przedsiębiorstwa zakłada tworzenie zrównoważonych, inteligentnych i tętniących życiem miejsc, dlatego tak ważnym projektem dla nas jest zapewnienie doskonałych warunków pracy naszym współpracownikom.  Chcemy stworzyć nowoczesną i przyjazną przestrzeń biurową, która sprzyja współpracy i łączy ludzi – wyjaśnia Ada Danielewska, HR Manager w Ceetrus Polska.
Budynek IBC, wraz z dostępem do okolicznej infrastruktury, idealnie wpisuje się w filozofię i potrzeby firmy Ceetrus. Najemca zajął powierzchnie na której dotychczas znajdował się m.in. budynkowy showroom, sprawiając tym samym, że w kompleksie na chwilę obecną zostały już jedynie ostatnie wolne moduły biurowe – mówi Jakub Parys, starszy konsultant w Dziale Powierzchni Biurowych, Savills.
Savills jest agentem wyłącznym ds. komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku IBC. W transakcji najmu z firmą Ceetrus właścicielowi budynku z ramienia Savills doradzali Jakub Parys oraz Klaudia Figat. Najemcę reprezentowali Paweł Skałba, Paweł Proński i Justyna Piłat z firmy Colliers International.
W wyniku dialogu i analiz przeprowadzonych z Klientem, kluczowym elementem dla powodzenia procesu najmu było zabezpieczenie lokalizacji wzdłuż pierwszej linii metra. Biuro w budynku IBC będzie wspierać nową strategię biznesową klienta oraz zapewni komfortowe warunki pracy pracownikom. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać firmę Ceetrus w tak ważnym momencie rozwoju firmy – mówi Paweł Proński, Associate Director w Dziale Powierzchni Biurowych, Colliers International.
International Business Center (IBC) to kompleks biurowy klasy A+, oferujący ponad 36 000 mkw. powierzchni w dwóch budynkach. Jednym z głównych najemców obiektu jest firma PwC. IBC zlokalizowany jest w Warszawie przy stacji Metro Politechnika, co zapewnia doskonałe połączenie ze ścisłym centrum miasta oraz innymi dzielnicami. Właścicielem nieruchomości jest fundusz Deka Immobilien.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...