Wrocław: Dekpol wykonuje krok w sprawie inwestycji na Szczepinie. Biedronka już przeniesionafot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Dekpol wykonuje krok w sprawie inwestycji na Szczepinie. Biedronka już przeniesiona

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W miejsce siedziby Smartexu ma powstać nowy budynek mieszkalno-usługowy – szeroki na ponad 80 metrów, wysoki na przeszło 20 m, zajmujący około połowę gruntu. To będzie pierwsza wrocławska inwestycja dewelopera z Pinczyna. Biedronka przeniosła się w tym miesiącu do Galerii Wnętrz Domar.
Magistrat wydał w listopadzie ubiegłego roku decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji planowanej przez Dekpol S.A. Dzięki niej deweloper może już wnioskować o pozwolenie na budowę. W marcu prezydent miasta stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.
Centrum przy ulicy Braniborskiej 58-68, znajdujące się na działkach nr 11/2, 11/4 oraz 11/5 o łącznej powierzchni niemal 6,5 tys. mkw., ma zniknąć. W jego miejsce może powstać budynek mieszkalno-usługowy z płaskim dachem i dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Jego powierzchnia zabudowy wyniesie 3430 mkw. Będzie szeroki na 85,5 m, a wysoki na 26 m (od frontu na 22 m). Na zieleń inwestor musi przeznaczyć co najmniej 25% powierzchni terenu oraz zapewnić minimum 1 miejsce parkingowe na mieszkanie i 16 na 1000 mkw. powierzchni usługowej. Deweloper pozostawia nasze pytania bez odpowiedzi.
UM Wrocławia

Prawie 16 mln zł za nieruchomość

Dekpol porozumiał się 15 listopada 2017 roku w sprawie nabycia 61,9% udziałów w spółce Smartex Sp. z o.o., będącej właścicielem nieruchomości przy ul. Braniborskiej 58-68. Zapłacił za nie 4,8 mln zł.
Deweloper zawarł tego samego dnia umowę inwestycyjną z osobą fizyczną posiadającą 37,7% udziałów w firmie Smartex. W ramach niej zamierzają wspólnie wybudować na nieruchomości budynek mieszkalno-usługowy o docelowej powierzchni użytkowej kilkunastu tysięcy mkw. Planują następnie sprzedawać bądź wynajmować powstałe lokale.
Inwestycję będzie realizować zawiązana w tym celu spółka, a generalnym wykonawcą zostanie Dekpol. Deweloper ma przejąć do 30 września 2023 roku wspomniane 37,7% udziałów za około 11 mln zł brutto, a nieruchomość trafi w ręce powołanej spółki.
Umowa przedwstępna została zawarta pod warunkami zawieszającymi, polegającymi m.in. na zawarciu przez strony przedwstępnej umowy spółki komandytowej ("SPV") i uzyskaniu przez nią ostatecznej decyzji w sprawie ustalenia dla nieruchomości warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę – czytamy w raporcie giełdowym.
Inwestorzy mają zawrzeć porozumienie w ciągu miesiąca od dnia spełnienia ostatniego z warunków zawieszających. Jeśli to nie nastąpi do 30 czerwca 2023 roku, deweloper będzie mógł odstąpić od umowy w terminie pół roku.

Biedronka już w nowym miejscu

W centrum biurowo-handlowo-usługowym przy ul. Braniborskiej mieścił się m.in. sklep sieci Biedronka. 14 lutego przeniósł się do Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14-30. Powierzchnia sprzedaży placówki mieszczącej się na parterze wynosi 755 mkw. Jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 6:30-22:00, w piątki i soboty w 6:30-23:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 21:00.

Na Szczepinie pojawi się też nowy hotel

W tej części miasta powstanie także m.in. nowy hotel. Przy placu Orląt Lwowskich stanie obiekt z ponad 300 pokojami. Miasto planowało sprzedać tę nieruchomość za przeszło 12 mln zł. Zwycięzca przetargu zaoferował 30,5 mln zł. Był jednym z pięciu chętnych. O szczegółach pisaliśmy wczoraj.
investphoto

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA