Wrocław: Blisko hektar miejskiej ziemi na Różance trafi pod młotek. Będą wyburzeniaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Blisko hektar miejskiej ziemi na Różance trafi pod młotek. Będą wyburzenia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Właściciela zmieni teren położony blisko zbiegu ulic Obornickiej i Paprotnej, w pobliżu zajezdni autobusowej. Istniejący budynki mają zniknąć. W ich miejsce może powstać m.in. hotel, biurowiec lub baza budowlana.
Magistrat dodał 15 października do swojej oferty nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Obornickiej 185-193 na Różance (tuż obok Rodzinnego Ogrodu Działkowego Paprotka). Nie ustalił jeszcze ceny wywoławczej ani daty i rodzaju przetargu.
Na zbywany teren składają się dwie działki, nr 3/1 i 4/3. Ich łączna powierzchnia wynosi 9 533 mkw. Na pierwszej z nich znajdują się budynki przeznaczone od kilku lat do rozbiórki.
Plan miejscowy dopuszcza realizację na tej nieruchomości przede wszystkim bazy budowlanej i sprzętowej oraz budynków związanych z aktywnością gospodarczą. Obejmuje ona 44 kategorie, m.in. biura, hotele, szpitale, parki rozrywki, stacje paliw, a także obiekty handlu detalicznego i hurtowego. Inwestor może zabudować maksymalnie 70% powierzchni terenu, a co najmniej 15% ma zająć zieleń.
REKLAMA
UM Wrocławia

Sklep meblowy w okolicy już w przygotowaniu

Miasto sprzedało już w ostatnim czasie jedną nieruchomość w rejonie ul. Paprotnej. Rozstrzygnęło pisemny przetarg w kwietniu ubiegłego roku. Zwyciężyła w nim spółka Agata S.A. Planuje budowę wielkopowierzchniowego (ok. 20 tys. mkw.) marketu meblowego i wyposażenia wnętrz. Inwestor zapowiadał jego otwarcie do końca 2020 roku. Na razie nie udziela więcej informacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA