Wrocław: W zabytkowym budynku banku na Starym Mieście powstanie galeria restauracji?fot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: W zabytkowym budynku banku na Starym Mieście powstanie galeria restauracji?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
PKO Bank Polski S.A. sprzedał nieruchomość przy ulicy Wita Stwosza 33-35. Nowym właścicielem jest firma Dolnośląskie Inwestycje S.A., która nie zdradza jednak swoich planów. Prawdopodobnie powstaną tam lokale gastronomiczne.
Firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. otrzymała 5 stycznia pozwolenie na remont, przebudowę i rozbudowę banku na centrum gospodarczo-kongresowe o kubaturze ponad 4,5 tysiąca metrów sześciennych. Wniosek złożyła 31 sierpnia 2017 roku.
Za projekt odpowiada Paweł Łapacz z pracowni Łapacz Winkowski Architekci Sp. j. Ani inwestor, ani projektant nie udzielają jeszcze żadnych informacji na temat planowanej inwestycji.
Ten deweloper odpowiada m.in. za realizację tuż obok centrum handlowego Wroclavia mikroapartamentowca Starter III, o którym pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku.
mat. inwestora/starter.net.pl

Galeria restauracji w miejsce banku?

Przy Wita Stwosza 33-35 powstaną, przynajmniej między innymi, lokale gastronomiczne. Granice Smaku poinformowały w listopadzie ubiegłego roku, że obiekt ma zamienić się w 2019 roku w galerię restauracji. Firma zajmowała się wiosną i latem szukaniem trzech z docelowych ośmiu bądź dziewięciu najemców.
Zależało nam przede wszystkim na wyborze firm znanych na rynku. Drugim aspektem było kierowanie się powiązaniami z historią – jednym z głównych najemców jest marka Baczewski z Lwowa, chodzi o historyczne połączenie obu miast – mówi Maciej Rogowski, współwłaściciel Granic Smaku.
Dodaje, że zdecydowali się na dwa lokale wegetariańskie i wegańskie oraz jeden z kuchnią polsko-ukraińską, którą nazwali słowiańską. Zagospodarowaniem reszty przestrzeni zajął się deweloper.
FB
REKLAMA

Budynek sprzedany w ubiegłym roku

PKO BP ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Wita Stwosza 33-35 w marcu ubiegłego roku, a rozstrzygnął go dwa miesiące później. W czerwcu zawarł z nabywcą umowę przedwstępną, by 29 grudnia sfinalizować transakcję.
Wartość transakcji stanowi tajemnicę handlową spółki – mówi Iwona Radomska z PKO BP. 
fot. Mariusz Bartodziej
Oddział 1 banku we Wrocławiu został przeniesiony do nowej siedziby przy ul. Piotra Skargi 1. Stanowiska obsługi klienta w placówce przy Wita Stwosza mają jednak funkcjonować jeszcze przez najbliższe miesiące.
PKO Bank Polski na przestrzeni ostatnich kilku lat systematycznie modernizuje sieć oddziałów własnych, przenosi placówki do nowych atrakcyjnych biznesowo lokalizacji, unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, ale również otwiera nowe placówki. Sprzedaż dużych, w tym zabytkowych budynków, wpisuje się w strategię Banku, która zakłada między innymi optymalizację powierzchni oddziałów i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb klientów, którzy w coraz większym stopniu korzystają z alternatywnych form kontaktu z nami na przykład przez internet, Contact Center – wyjaśnia przyczynę sprzedaży nieruchomości Iwona Radomska.
Bank poinformował o chęci zbycia swojej byłej siedziby już w połowie 2015 roku. Budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych pochodzi z 1899 roku. Został wpisany 23 sierpnia 2017 roku do rejestru zabytków. Jego łączna powierzchnia wynosi nieco ponad 6 tys. mkw. z podziałem 1,3 tys. na piwnicę, 1,44 tys. na parter, 1,31 tys. na pierwsze piętro, 1,1 tys. na drugie oraz 913 mkw. na poddasze. Obiekt znajduje się na działce o pow. prawie 2,2 tys. mkw.
Właściciela i przeznaczenie zmieni także budynek banku na Rynku, o czym pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA