Wrocław: W zabytkowym budynku banku na Starym Mieście powstaną apartamenty hotelowe i biura [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]fot. Jakub Zazula

Wrocław: W zabytkowym budynku banku na Starym Mieście powstaną apartamenty hotelowe i biura [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zmieniły się plany co do funkcji jaką będzie pełnił po remoncie zabytkowy, okazały budynek dawnego banku, który zlokalizowany jest na wrocławskim Starym Mieście, przy ulicy Wita Stwosza. Zamiast planowanego w nim kompleksu multi-gastronomicznego i usług znajdą się w nim apartamenty hotelowe i powierzchnie biurowe. Obiekt ma funkcjonować pod nazwą "Rezydencja Bankowa".
Budowla powstała w 1899 roku jako siedziba dawnego Śląskiego Towarzystwa Bankowego. Od 2017 roku znajduje się w rejestrze zabytków. Jego łączna powierzchnia wynosi nieco ponad 6 tys. mkw. z podziałem 1,3 tys. na piwnicę, 1,44 tys. na parter, 1,31 tys. na pierwsze piętro, 1,1 tys. na drugie oraz 913 mkw. na poddasze. Obiekt znajduje się na działce o pow. prawie 2,2 tys. mkw.
Przypomnijmy, zabytkowy pałac "Pod Złotą Muszlą", zlokalizowany przy ul. Wita Stwosza 33-35 został sprzedany przez Bank PKO BP w grudniu 2017 roku spółce Dolnośląskie Inwestycje S.A., która zaplanowała jego remontKoszt transakcji wyniósł około 20 mln zł. Zgodnie z pierwotnym projektem, na terenie pałacu miała powstać duża galeria restauracji i usługi oraz niewielkie pomieszczenia biurowe.

W styczniu 2018 roku otrzymały (po ponad czterech miesiącach) pozwolenie na remont, przebudowę i rozbudowę banku na centrum gospodarczo-kongresowe o kubaturze 4 567 metrów sześciennych. Zgodnie z nim w środku mają powstać restauracje, biura oraz pomieszczenia konferencyjne, a dziedziniec zostanie przykryty dachem.
Firma Granice Smaku, zajmująca się poszukiwaniem najemców, poinformowała w listopadzie 2017 roku, że budynek przy ul. Wita Stwosza ma stać się w 2019 r. galerią restauracji. Do tego jednak nie doszło.


Teraz jednak właściciel budynku zdecydował się na ulokowanie w nim innych funkcji. Stawia na realizację apartamentów hotelowych i powierzchni biurowych
Według planów inwestora powstaną 111 apartamenty hotelowe i dwa kompleksy biurowe na kondygnacjach od pierwszego do trzeciego piętra z jednoczesnym pozostawieniem funkcji usługowych w części parterowej i podziemnej.

Realizacja inwestycji ma ruszyć w 2022 roku. Inwestor planuje otrzymać zamienną decyzję o pozwoleniu na budowę w terminie nie późniejszym niż do końca I kwartału 2022 roku.Ponadstuletni hotel do modernizacji

Przy ul. Wita Stwosza szykuje się przebudowa jeszcze jednego zabytku. Rafin Developer Sp. z o.o. Sp. k. odkupił hotel Lothus od Politechniki Wrocławskiej trzy lata temuZapłacił 13 mln zł. Zamierza go rozbudować i nadbudować, by odtworzyć przedwojenną bryłę. Ponadto podwyższy klasę obiekty z trzech do czterech gwiazdek. O szczegółach pisaliśmy w maju 2018 roku6 września 2019 r. dostał pozwolenie na budowę.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA