DODAJ

Wrocław: Lokum Deweloper zapłaci 25 milionów netto za grunt na Sołtysowicach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lokum Deweloper zapłaci
Mariusz Bartodziej
2019-11-25 08:51:34
Wrocławski deweloper przymierza się od ubiegłego roku do swojej pierwszej inwestycji w tej części miasta. Planuje zbudować przy alei Poprzecznej około trzy tysiące lokali. Wcześniej chce wprowadzić do sprzedaży mieszkania przy ulicy Lothara Herbsta. Zakup terenu sfinalizuje w ciągu roku.

Spółka zależna od Lokum Deweloper S.A. zawarła 18 listopada przedwstępną umowę nabycia częściowo zabudowanej nieruchomości przy ul. Lothara Herbsta na Sołtysowicach o powierzchni około 1,92 ha. Pow. działki nr 4/80, mieszczącej się przy Herbsta 4-6, wynosi 1,9179 ha. Po sąsiedzku Archicom S.A. zrealizował osiedle Młodnik.

UM Wrocławia


Lokum Deweloper planuje sfinalizować transakcję w ciągu miesiąca od dnia uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę zespołu budynków wielorodzinnych z usługami i garażem podziemnym.

Jednak nie później niż w terminie jednego roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej, z zastrzeżeniem warunków dodatkowych, opisanych w umowie przedwstępnej – informuje inwestor w raporcie.

Zapłaci za teren 25 mln zł netto. Zamierza zrealizować na nim ok. 350 lokali. 100 ma w planach na 2022 rok, a 250 w perspektywie 2023+.

fot. Jakub Zazula


Setki przy Herbsta, tysiące przy Poprzecznej

Lokum Deweloper szykuje na Sołtysowicach jeszcze znacznie większe osiedle. We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że zawarł dwie przedwstępne umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy alei Poprzecznej o łącznej powierzchni ok. 15 ha. Wartość transakcji szacuje na 100 mln zł netto. Chce je sfinalizować w 2021 roku. W planach ma ok. 3 000 lokali na lata 2023+.

Investphoto.pl


Nie tylko Lokum

Na tym nie koniec zmian w okolicy. We wrześniu przedstawialiśmy inwestycję Kameralne Sołtysowice. Lucas Dom Sp. z o.o. Sp. k. buduje dwupiętrowy budynek wielorodzinny z ponad 20 mieszkaniami o powierzchniach do 72 mkw. Informowaliśmy wówczas, że miasto ogłosiło już przetarg na sprzedaż pobliskiej nieruchomości. Cena wywoławcza wynosiła niemal 2 mln zł netto. Nie znalazł się chętny.

materiały inwestora


Natomiast przy ul. Lekcyjnej ma powstać osiedle willi miejskich. Spółka Mila Sp. z o.o. Sp. k. zdążyła rozpocząć i zawiesić starania o uzyskanie pozwolenia na budowę, o czym donosiliśmy dwa miesiące temu.

Za to przy al. Poprzecznej osiedle Meteos zrealizuje Comodomo Sp. z o.o. Oferuje 50 mieszkań i blisko 30 apartamentów hotelowych w dwóch budynkach. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

materiały inwestora